02-03-2020 Славия разкъса Левски

Славия разкъса Левски

02-03-2020 Тема спорт

Славия победи с 2:1 Левски на „Герена“ с два гола на Ивайло Димитров-Косъма. За сините точен бе завърналият се в игра след лечение на контузия Найджъл Роберта. Домакините бяха трагични и бяха надиграни през всичките 90 минути. Те остават без победа през пролетта, като във всеки един от двубоите съперникът им показа далеч по-стойностен футбол. Славия доминираше тотално тактически, физически и технически и пропусна разгром. Възпитаниците на Златомир Загорчич продължават безгрешния си рейд през втория дял.
Заради многото проблеми в Левски Миланов бе ляв бек, а в боя бе хвърлен Роберта, който действаше на върха на атаката, а Костов бе пратен на десния фланг. Новото попълнение Георги Георгиев, дошъл именно от Славия, не бе в групата.
Тимовете започнаха открито, използваха всяка възможност за атака, но ударите по двете врати липсваха. В 7-ата минута Славия поведе след контра. Филип Кръстев с пас по земя разсече синята отбрана и изведе Ивайло Димитров сам срещу Миятович и нападателят технично чукна топката покрай стража – 0:1. 6 по-късно гостите можеше спокойно да удвоят. След тъч те свариха неподготвени домакините. Галин Иванов подаде към Ивайло Димитров, който залъга Райнов, но от 5 метра би право в главата на Миятович – отличен шанс за гол бе пропуснат. Малко след това Паулиньо бе контузен, а на негово място влезе Алар. Така и тримата тарани на сините бяха на игрището – австриецът застана на върха на атаката, Роберта вляво, а Костов вдясно. Играта им продължи да бъде разпокъсана, затова и не успяваха да застрашат Стергиакис.
Всяка атака на белите пък носеше истинска опасност. В 27-ата минута Попадийн изведе Галин Иванов вляво, той нахлу в пеналта и стреля от малък ъгъл, а Миятович изби. Топката отиде във Филипе Кръстев който от 5 метра с глава, вместо да вкара, би над вратата. В ответната атака Патев на два пъти блокира шутове на Алар от 3-4 метра, преди топката да излезе в корнер. Австриецът центрира от ъгловия удар, Роберта бе оставен непокрит и от 7 метра без проблем вкара с глава – 1:1.
В 41-ата минута белите отново изпуснаха отличен шанс. Димитров открадна топката на Рейш, намери Стоев, който изведе Кръстев сам срещу Миятович, но младокът не успя да преодолее стража.
Първото полувреме бе динамично и приличаше по-скоро на игра на флипер – топката не се задържаше в центъра на терена. Домакините се бяха разделили на отбрана и нападение. Затова и гостите направиха редица опасни контри, като трябва да съжаляват, че не водеха в резултата.
Белите започнаха по-добре и втората част, а в 50-ата минута Димитров стреля по диагонала, но топката се отби в левия стълб. 4 минути по-късно прошка за сините нямаше. Галин Иванов проби без проблеми през Лозев и влезе в пеналта, след което поднесе топката на Ивайло Димитров. Той първо не уцели добре топката, но след това от 3 метра я добута в мрежата – 1:2.
Славия продължи тотално да доминира и да създават положения – на два пъти се наложи Миятович да излиза далеч пред вратата си, за да предотвратява опасности. В 78-ата минута Ивайло Димитров пропусна да направи хеттрик след подаване на Галин Иванов. 10 по-късно Алар бе изгонен с директен червен картон – бе фаулиран от Карабельов и след това го изрита, докато бе на земята. В добавеното време Тиам бе пощаден само с жълт след брутален фаул срещу Карабельов.
Така Славия стигна до напълно заслужена победа, която можеше да бъде и с далеч по-убедителен резултат. Левски бе тотално неориентиран и за пореден път разочарова феновете си.