в днешния брой Славия тресна Лудогорец и е на бараж

Славия тресна Лудогорец и е на бараж

13-07-2020 Тема спорт

Славия надигра Лудогорец с 3:1 в София и е на бараж за Лига Европа срещу Ботев Пловдив (19 юли). Белите показаха превъзходна игра, най-вече преди почивката, и се окичиха с бронзовите медали, след грешката на Левски. Възпитаниците на Златомир Загорчич владееха инициативата през цялата среща и завършиха кампанията без поражение от шампиона - две равенства и победа.
И двамата треньори бяха направили доста промени по съставите си в сравнение с последните двубои. Павел Върба бе дал шанс за изява на някои от резервите, като в титулярен вид бе само отбраната. Заги пък пусна ново нападение - на върха Калоян Кръстев, а по крилата Радослав Кирилов (отляво) и Емил Стоев (отдясно).
Домакините започнаха по-активно срещата и в 8-ата минута създадоха първата опасност пред Ренан. Радослав Кирилов стреля с фалц, но стражът на гостите изби в ъглов удар. В 12-ата минута логичното се случи и резултатът бе открит от Славия. Големият талант Филип Кръстев получи топката на границата на наказателното поле след лошо изчистване на Григоре с глава и с грациозен външен удар не остави шансове на Ренан. Натискът на белите продължи и в 29-ата минута те удвоиха. Отлична комбинация с участието на Янис Карабельов и Емил Стоев, разсекла отбраната на зелените, изведе на чиста позиция включилия се в атака ляв бек Христо Попадийн, който чукна леко топката, за да влезе в мрежата - 2:0.
В 37-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. След грубо влизане на Карабельов и Попадийн срещу Димо Бакалов последният посегна да ритне автора на втория гол за столичани. Последва меле, при което Сисиньо удари през лицето Бенгюзов. Това не остана незабелязано от Железов, който изгони бразилеца, на когото доста често му се разминаваха такива прояви през сезона.
В 45-ата минута преднината стана класическа. Отличен дълъг пас на Емил Виячки отдясно намери Радослав Кирилов oтляво в наказателното поле и крилото с удар от въздуха направи Ренен безпомощен.
С началото на второто полувреме играта се канализира около центъра и в половината на Лудогорец. Белите започнаха да владеят по-често топката, с човек повече, но с времето и започнаха да губят по-често концентрация. От това се възползва Дан Битон, който върна едно попадение в 73-ата минута след далечен шут. Израелецът се разписа в трети пореден мач.
С победата Славия сложи край на серията без загуба на разградчани в шампионата на 35 двубоя. При още един мач зелените щяха да изравнят рекорда на ЦСКА от сезон 1988/89 (36 срещи). За последно орлите загубиха на 26 април миналата година от Черно море. Те пропуснаха и да завършат кампанията като шампиони без поражение, което до момента са правили само Левски, Спартак Сф и ЦСКА.
Двубоят от ложите изгледа селекционерът на националния ни отбор Георги Дерменджиев.