06-04-2018 Соколов пак блести в ШЛ, загуби за Гибона и Атанасов

Соколов пак блести в ШЛ, загуби за Гибона и Атанасов

06-04-2018 Тема спорт

Цветан Соколов и Чивитанова са на два гейма от класиране във финалната четворка на Шампионската лига в Казан. Звездата на националния ни отбор по волейбол заби 18 точки (1 блокада, 50% в атака) за успеха на първенеца на Италия с 3:1 над Тренто. Домакините наложиха волята си за 3 точки, въпреки че в четвъртата част изоставаха с 3-4 точки. Те измъкнаха важния успех след 28:26, което не позволи да се стигне до тайбрек. Реваншът е следващата седмица в Трентино, като Чивитанова може да загуби и с 2:3, за да се класира.
Не така стоят нещата с водения от националния ни селекционер Пламен Константинов Локомотив Новосибирск. Руснаците взеха първата част при визитата на Перуджа, но в крайна сметка отстъпиха с 1:3. Така съставът на Гибона се нуждае от победа за 3 точки у дома, за да прати мача в златен гейм.
Мартин Атанасов и Фридрихсхафен пък отстъпиха с 2:3 при визитата на Закса Козле. Посрещачът влизаше от пейката, но остана без точка. Успех с 3:0 или 3:1 в ответния мач в Германия ще прати тима му във финалите.