в днешния брой Спряха Меси след 8 месеца

Спряха Меси след 8 месеца

23-12-2010 Тема спорт

Барселона се спъна у дома в първи осминафинал за Купата на краля срещу Атлетик Билбао (0:0). Каталунците смачкаха съперника, но така и не успяха да намерят път към вратата. Лионел Меси влезе като резерва след почивката, но не успя да се разпи??е, с което за първи път от 8 месеца навърза два поредни двубоя без гол. За последно му се случи през април - на 24-ти не успя да вкара на Херес, а 4 дни по-късно на ??нтер в Шампионската лига. Хосеп Гуардиола от своя страна не успя да изравни най-добрата си серия начело на Барса от 11 поредни победи. Равенството с баските прекъсна поредицата от 10 поредни успеха във всички турнири за каталунците.
Добрата новина за ??ампионите е, че статистиката е на тяхна страна за реван??а на "Сан Мамес". В четирите си гостувания с Барса в Катедралата, Гуардиола никога не е губил и винаги тимът му се е разписвал - което би го класирало за четвъртфиналите.
Срещу Атлетик Шави изигра 548-ия си мач с фланелката на Барса. В първия си двубой за 2011-а плеймейкърът ще изравни Мигели като играчът с най-много срещи в клубната история.
В друг осминафинал Валенсия не успя да пробие отбраната на регионалния съперник Виляреал и двата тима ще ре??ават всичко в реван??а на "Ел Мадригал".