28-11-2020 Срам! Станахме за резил в Босна

Срам! Станахме за резил в Босна

28-11-2020 Тема спорт

България загуби с 49:89 срещу Босна и Херцеговина в двубой от група H на квалификациите за ЕвроБаскет 2022.

Срещата в Сараево започна ужасяващо за „лъвовете“, които вкараха първия си кош след пет минути игра. Още след първата четвърт авансът на боснеците бе двуцифрен при 22:11.

До полувремето родният тим не успя да се противопостави на респектиращия си съперник, макар и той да бе без големите си звезди. Резултатът след първите две четвърти бе 45:21 в полза на домакините от Босна и Херцеговина.

Третата четвърт бе най-оспорвана, но босненците успяха да я спечелят с 22:18 и вместо разликата да се стопи, положението за нашите по-скоро се влоши.

В последната четвърт шансовете на България бяха нулеви и домакините безпроблемно затвориха мача с 88:49.

Дий Бост бе най-резултатен с 13 отбелязани точки. По 7 вкараха Чавдар Костов и Александър Янев. Дебют за националния мъжки тим направиха Андрей Иванов и Кръстан Кръстанов.

След загубата България е трети с 4 точки, наравно с Латвия. Лидери в нашата група са Гърция и Босна и Херцеговина. Следващият опонент на „лъвовете“ е именно южната ни съседка. Срещата е в неделя.