17-08-2016 Страхотна ??вет - отново е на финал на Олимпиада!

Страхотна ??вет - отново е на финал на Олимпиада!

17-08-2016 Тема спорт

??вет Лалова отново ще бяга на финал на Олимпийски игри, в коронната си дисциплина 200 метра. През 2004-та година, Лалова зае пето място в Атина.

Българската звезда на леката атлетика зае второ място в Полуфинал 2, и по този начин се нареди сред първите осем, които ще определят ??ампионката.

32-годи??ната ??вет взе дистанцията с най-добрия си резултат за сезона - 22.42 секунди, като пред нея с 22.28 секунди се нареди Мари-Жозе Та Лу от Кот Д`??воар.

Дафне Шиперс и ??лейн Томпсън продължиха от Полуфинал 1, с доста по-силни времена - 21.96 и 22.13. Дией??а Стивънс и Дина А??ър-Смит от същата серия допълниха финала.

Тори Боуи и Ми??ел-Лий Ахие спечелиха местата за финала от Полуфинал 3, с времена 22.13 и 22.25 секунди.

Финалът на 200 метра в Рио е на 18 август сутринта от 04:30 ч., българско време, като според обявения вече стартов лист ??вет Лалова ще бяга на 8-ма пътека.

През миналата година Лалова завър??и 7-ма във финала на дисциплината на Световното първенство по лека атлетика в Пекин.