в днешния брой Съдия удари рамо на Левски във Враца

Съдия удари рамо на Левски във Враца

09-03-2020 Тема спорт

Ботев Враца изпусна да победи Левски у дома - 0:0. Домакините, които започнаха кръга като предпоследни в класирането, трябва да съжаляват много за този резултат, защото тотално надиграха съперника си. Сините за пореден път разочароваха през пролетта в шампионатен мач. Този сезон те неизменно са по-слабият отбор в срещите си и логично остават без победа през 2020-а - преди това направиха равенства с ЦСКА и Черно море, загубиха с 1:2 от Славия на "Герена". Те можеше да паднат и във Враца, но съдията Георги Давидов им удари сериозно рамо и не изгони Каргас през първата част. Представянето на възпитаниците на Петър Хубчев извън София пак бе безобразно - отборът има само една такава победа - в първия кръг срещу Дунав.
Домакините започнаха открито, а не се бяха затворили в половината си. Сините действаха доста бавно в предни позиции и не затрудняваха съперника.
След четвърт час Даниел Генов се освободи от отбраната на Левски и засече центриране отдясно с глава, но покрай левия стълб. Малко след това Узунов се контузи и бе заменен.
Левски буквално проспиваше мача. Нещата в офанзивен план не се получаваха. Домакините действаха агресивно и не позволяваха на сините да натиснат. Играта им бе свежа, опитваха всяка възможност за нападение. При едно от тях Зехиров стреля от малък ъгъл право в ръцете на Миятович.
Гостите продължиха да действат апатично - нямаше и грам от желанието, показано срещу Лудогорец за купата. В 37-ата минута и Н'Дайе от домакините се контузи. На терена влезе Доминик Янков, а врачани заиграха с четирима защитници.
Веднага след това гостите имаха късмет, че не останаха с човек по-малко. Тогава Каргас избута пред пеналта откъсващия се сам срещу Миятович Даниел Генов - домакините искаха червен картон за защитника, но реферът не отсъди дори фаул, а посочи, че има игра рамо в рамо. В 41-ата минута Ботев вкара топката в мрежата, но Петър Атанасов бе в засада и попадението правилно не бе зачетено.
Като цяло Левски бе кръгла нула през първото полувреме. И трябваше да е много доволен, че го завършва без гол в мрежата си и в пълен състав. Отборът действаше бавно и тромаво, а в предни позиции така и не успя да измисли нищо, нямаше читаво нападение. Ситуацията бе нещо от сорта "в атака за 0:0, а отзад каквото стане". Роберта, Костов и Станислав Иванов не отлепиха, а е ясно, че Райнов и Рейш не са силни в граденето на играта.
На почивката Петър Хубчев реагира и пусна Мохамед на мястото на Костов, така на върха на атаката заигра Роберта, а ганаецът отиде ляво крило. Малко по-късно треньорът вкара и Мартин Петков вместо Иванов. Здравите единоборства зачестиха, а Левски така и не успяваше да създаде опасност. Стигна само до фаул пред дъгата, от който Миланов би високо над гредата. След това Роберта бе неточен с глава. Генов от Ботев също излезе на стрелкова позиция, но би над вратата. За несъстоятелната игра на сините говореше и фактът, че 70 минути те не бяха изпълнили корнер. Генов пък с нов диагонален шут притесни Миятович, а след това не бе точен от фаул.
Левски продължи да не прави нищо в офанзивен план - не помогна и включването на Мазурек. Докато домакините завършваха атаките си с изстрели, то столичани изключително рядко успяваха да стигнат до такива. Сините бяха като безопасна игла и така и не създадоха голово положение.
До края попадение не падна и Ботев с право може да съжалява, че не спечели. А след като не би предпоследния, предишната победа за Левски в първенството остава тази от 8 декември над последния Витоша...