в днешния брой Съдия удари рамо на Левски на

Съдия удари рамо на Левски на "Герена"

01-11-2019 Тема спорт

Левски победи с 2:0 Дунав на "Герена" с автогол на Благой Макенджиев и попадение на Ейолфсон. Мачът ще се запомни с грубата грешка на съдийската бригада на Никола Попов, след която падна първото попадение. Другото за отбелязване е, че таранът на сините Дени Алар така и не успя да се отпуши, въпреки че игра цял мач. Така той остава без гол в 12 шампионатни срещи. С трите точки столичани се върнаха на второ място в класирането.
На трибуните бе и новият национален селекционер Георги Дерменджиев. Пред погледа му домакините изиграха две различни полувремена. През първото те пресираха, действаха настървено и имаха пълен контрол над случващото се на терена. През второто обаче се отпуснаха, въпреки че в края треснаха 2 греди.
Пред обидно малко публика на "Герена" отборите започнаха вяло. Сините отново не успяха да наложат домакински натиск. Гостите бяха добре групирани и столичани се лутаха между гората от бранители. Русенци пробваха и няколко атаки, като при една от тях Свилен Щерев би покрай десния стълб. Левски отговори с добро положение пред Макенджиев, но след като се освободи от пазача си, Паулиньо от 15-ина метра показа неточен мерник.
Постепенно възпитаниците на Петър Хубчев започнаха да пресират в противниковата половина и играта се пренесе изцяло в полето на русенци. В 13-ата минута сините можеха да поведат. Алар центрира от корнер и сложи топката на главата на Ейолфсон, който стреля в десния стълб. Секунди по-късно шут на Горанов бе блокиран.
В 15-ата минута Левски поведе с автогол, съпроводен от съдийски грешки. Миланов центрира от десния фланг. Алар бе зад гърба на защитата, но страничният рефер не вдигна засада. Австриецът скочи заедно с Макенджиев, топката мина през ръцете на вратаря, удари го в главата и влетя в мрежата - 1:0. В ситуацията обаче съдийската бригада, ръководена от Никола Попов, се изложи, като не маркира офсайд, защото Алар влияеше на играта. Отделно имаше и контакт между нападателя и вратаря... Всъщност главният рефер не за първи път подпира сините на "Герена".
Малко по-късно Станислав Иванов изведе Мазурек в пеналта, аржентинецът стреля по диагонала, но в аут. А в 23-ата минута Левски удвои. Миланов центрира от корнер, Ейолфсон надскочи Любен Николов и с параболичен удар с глава вкара в десния ъгъл - 2:0. По-късно и Мазурек бе на косъм от гола. Той овладя атрактивно подаване с пета на Алар и отправи техничен прехвърлящ удар. Топката се отби в напречната греда, а след това Макенджиев улови. Тук някъде мачът започна да прилича като на игра на котка с мишка.
Погледите бяха вперени към Алар, който не бе вкарвал за тима в първенство. Той обаче не успяваше да се освободи и да излезе на чиста позиция. В 40-ата минута нападателят бе изведен зад гърба на защитата от Тиам, но останал сам срещу Макенджиев, шутира покрай десния стълб. Най-активен от домакините, които владееха топката в над 70 процента от времето, бе най-опитният - Живко Миланов.
В самото начало на втората част Стефан Христов от гостите отправи параболичен удар, но Миятович успя да чукне топката в напречната греда и тя излезе в корнер. Дунав продължи активно, а Ахмедов бе оставен непокрит след корнер, но с крак би покрай вратата.
В последния четвърт час силите на гостите поприключиха. Това бе използвано от домакините. В 84-ата минута Макенджиев на два пъти отказа Станислав Иванов - при второто избиване топката отиде в Алар, който от 7 метра би в напречната греда, вместо да вкара. Така той продължава да няма гол в първенството. В самия край на мача Живко Миланов бе заменен и това явно не му се хареса, защото нервно клатеше глава и се прибра направо в тунела, без да поздрави Петър Хубчев. В добавеното време резервата на Левски Здравко Димитров удари четвърта греда.