в днешния брой ТАКА СЕ ПРЕДСТАВИХА СИНИТЕ

ТАКА СЕ ПРЕДСТАВИХА СИНИТЕ

05-03-2017 Тема спорт

Николай КРЪСТЕВ 8

Дебютира във вечното дерби по паметен начин. Това младо момче напълно заслужава наградата за Играч на мача. На практика точно той е с ключова заслуга за победата на Левски. Спаси всичко, което можеше да се спаси. Нямаше никаква вина за гола на Арсенио. Показа самообладание и увереност при високите топки. В негово лице Левски може би намери нов силен вратар от своята школа. Направи три много добри спасявания.

Роман ПРОХАЗКА 6
Вкара със завидна прецизност дузпата, от която резултатът бе изравнен. Насочи топката точно до лявата греда и не остави никакви шансове на Китанов, който се хвърли в обратния ъгъл. Това бе и ключовото му действие в дербито. В защитен план не бе никак убедителен. Игра по принуда като краен бранител и не се справи добре в тази си роля. Бе най-близо до Арсенио при головия му удар. Остави се да бъде надиграван в доста ситуации.

Сърджан ЛУКИН 6
Още в самото начало на дербито блокира удар на откъсналия се Руи Педро. След това води ожесточена битка с нападателя на ЦСКА Фернандо Каранга. Като цяло действаше спокойно, но можеше да бъде по-убедителен при единоборствата.

Давид ЯБЛОНСКИ 7.5
Започна мача неубедително и след негова игра с глава топката попадна в Арсенио, след което дойде първият гол за ЦСКА. Постепенно стабилизира изявите си и действаше респектиращо. Първо изработи дузпата, от която резултатът бе изравнен, а след това вкара с глава за обрата с 2:1. Така заедно с вратаря Кръстев се превърна в герой на мача. На два пъти блокира удари на червените. Изявите срещу ЦСКА би трябвало да му дадат увереност в следващите мачове.

Сашо АЛЕКСАНДРОВ 5
През неговата зона стана пробивът на Манолев, който доведе до гола на Арсенио в началото на дербито. В 18-ата минута отново бе надигран от Манолев и игра умишлено с ръка, но реферът Попов му спести жълт картон. В края на първата част пак допусна Манолев да центрира много опасно. В предни позиции по традиция не направи абсолютно нищо.

Джереми ДЕ НООЙЕР 5

Холандецът отново бе безличен. Не случайно бе сменен още на полувремето. Включването му в стартовия състав бе грешка. И през есента бе слаб срещу ЦСКА, същото видяхме и вчера. Отстъпваше както в битката за спорните топки в средата на терена, така и в ситуациите, в които кълбото бе в краката му.

Георги КОСТАДИНОВ 6
Представи се много по-добре в сравнение с есенното си участие в дербито. Този път игра с по-голямо самочувствие, свърши повече работа в дефанзивен план и по-често подкрепяше атаката. Свърши доста черна работа, но трябва да работи върху прецизността и бързината в отиграванията си.

Франсис НАР 5.5
Хвърли много сили и в двете фази на играта. Бе напорист, но неефективен. Затвърди впечатленията, че е силно лимитиран състезател и не притежава импровизация. Помагаше дейно в защитен план и това бе най-силната му страна в дербито.

Антонио АНИЕТЕ 4.5
За пореден път разчиташе на симулации, за каквато си изкара и жълт картон. Бе пълен фигурант на терена. Почти нямаше позитивно отиграване. Съвсем закономерно бе сменен още на почивката. Като цяло разочарова с цялостното си представяне от началото на сезона и вчера само затвърди негативните впечатления.

Божидар КРАЕВ 6
Единственият полеви футболист на Левски, който не се стресна в първите 25 минути, в които ЦСКА отчетливо доминираше. Защити мястото си на терена и носеше левскарския дух в себе си. Ходът на Митов с пускането му в игра бе много правилен. Показа самочувствие и инициативност.

Бабатунде АДЕНИЖИ 5
Аденижи загуби повечето спорни топки. За пореден мач не бе на ниво. В есенното издание на дербито се представи значително по-добре, отколкото сега. От него се очаква много повече. Все пак хвърли доста сили.

РЕЗЕРВИ: 5.5
Сукуна и Бурабия се появиха на терена още в самото начало на втората част. В края на мача шанс получи и Станислав Иванов. Сукуна бе напълно безличен, докато Бурабия бе значително по-деен и внасяше някаква суматоха в червения ариергард. Като цяло обаче и той не бе ефективен.

Николай МИТОВ 6
Николай Митов се завърна и късметът отново бе на страната на Левски. За пореден път под негово ръководство Левски спечели инфарктно, без да надиграе съперника. Определено Митов има своя огромен принос за синята победа в дербито. Той взе ключовото решение да гласува доверие на младия вратар Кръстев и това се оказа важен ход. Не търпя дълго пешеходеца Аниете и бързо го извади от игра. Митов внесе живец при сините и изигра своята положителна роля. Ако е свършил нещо по-добре от колегата си Белчев, то е в психологически план.