12-02-2018 Тайсъна не излезе срещу брат си на финала в Ямбол

Тайсъна не излезе срещу брат си на финала в Ямбол

12-02-2018 Тема спорт

Европейският ??ампион взе златото на държавното, ЦСКА с най-много титли

Даниел Асенов спечели титлата на държавното първенство по бокс при 56-килограмовите. Тайсъна не се наложи да се качва на ринга във финала в зала „Диана” в Ямбол, тъй като трябва??е да мери сили с брат си Боян. Съвсем очаквано двамата се разбраха да няма мач, като европейският ??ампион за мъже и младежи от миналата година бе обявен за победител. Двамата донесоха злато и сребро за своя клуб Асеновец, като второ място за тима осигури и третият брат от фамилията – Катин. Той отстъпи във финала при 60-килограмовите от Кирил Русинов от ЦСКА.
??менно армейците излъчиха най-много ??ампиони на държавното първенство. Освен с титлата в тази категория червените се поздравиха с още един златен медал – на Радослав Панталеев (91 кг). Той победи Георги Манов с явно превъзходство още в първия рунд. Бронз за столичани спечелиха Стефанов ??ванов (56), Венсан Киркоров (60) и Юлиян Бонзов (64).
Националът Тинко Банабаков от ??вайло очаквано спечели при най-леките до 52 кг след успех на финала с 3:0 над Дарислав Василев. ??ван Атанасов (64) от Победа Бургас триумфира с 3:0 над Петър Драганов, а Николай Коев от Локомотив Русе взе златото в категория до 69 килограма с победа срещу Петър Драганов.
Доста интересно премина финалът при 81-килограмовите между Пламен Петков и Благой Найденов. В крайна сметка боксьорът на Чардафон надделя с 3:0 срещу национала. Рами Киуан (75) от Червен бряг пък стана ??ампион, след като съперникът му Павлин Спасов не излезе на ринга. При най-тежките +91 кг ??ван Мечков от Спартак Плевен победи Александър Георгиев с 3:0.