25-11-2019 Тиаго сгол №20 в елита

Тиаго сгол №20 в елита

25-11-2019 Тема спорт

* Офанзивният халф на ЦСКА Тиаго Родригес вече има 20 гола за отбора в първенството. Той стигна тази кота с двете си попадения при 3:0 над Ботев Враца. По този начин португалецът се изстреля на 4-то място сред чужденците при армейците по попадения в елита. Тиаго изпревари съотборника си Али Соу и Маркиньос, които имат по 19. Челната тройка е оформена от Каранга (30), Мишел Платини (24) и Флорентин Петре (22).
* Пламен Гълъбов вкара първия си гол в елита от 5 години насам! Той беше точен с глава при 3:0 над Ботев Вр. Преди това бранителят се разписва за Литекс на 13 декември 2014 г. при 4:1 в гостуването на Хасково. Както във Враца, така и тогава той открива резултата след корнер. Пламен е точен и на 15 август същата година при 3:0 над Черно море - с глава след ъглов удар. В онзи сезон Гълъбов често е титуляр под ръководството на Красимир Балъков.
* Гълъбов стана 11-ят голмайстор на ЦСКА в елита този сезон след Евандро (8), Соу (8), Уот (3), Тиаго (3), Албентоса (2), Малинов (2), Жеферсон (1), Митков (1), Отабор (1) и Занев (1).
* ЦСКА вече има 7 гола преди почивката и 24 през втората част. Червените са се разписвали през първото полувреме в 4 двубоя - 3 пъти срещу Витоша (4:0), 2 пъти срещу Ботев Вр (3:0) и по веднъж с Етър (2:2) и Арда (3:2).
* Червените записаха 9-а суха мрежа в елита, като 8 от тях са на Бусато, а 1 - на Черниаускас.
* Летните попълнения с най-много участия през сезона са Албентоса, Отабор и Кери - по 14. С най-много минути е Албентоса (1260), следван от Бусато с 10 мача и 900 и Мазику с 859. Отабор (836) пък изпревари Кери (755) в двубоя с Ботев Вр.
* Червените са вкарали 15 пъти с десния крак, 9 с глава и 7 с левия крак.