в днешния брой Тодорова със сребро от световното

Тодорова със сребро от световното

28-01-2020 Тема спорт

Милена Тодорова постигна най-големия успех в кариерата си. Българката спечели сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 12.5 км от световното първенство по биатлон за юноши, младежи и девойки, което се провежда в швейцарския зимен център Ленцерхайде.
22-годишната Тодорова направи силно състезание и въпреки че допусна три грешки при 20-те изстрела, успя да се пребори за втората позиция. Тя финишира на 1:07.9 минути зад победителката Анастасия Халиулина. Рускинята премина чисто през рубежа и измина дистанцията за 41:32.6 мин. Бронзовото отличие отиде за представителката на домакините Еми Басерга с две грешки в стрелбата и пасив от 1:16 мин.
Така Тодорова тръгна по стъпките на своята половинка Владимир Илиев. Спортист №1 на България за миналата година е сребърен медалист от световното първенство именно в индивидуалния старт, но на 20 километра при мъжете.
Още две българки участваха в надпреварата. Мария Здравкова се класира на 24-о място с две пропуснати мишени и изоставане от 3:45.3 минути, а Любомира Пехливанска допусна пет грешки в първите си две стрелби и не завърши състезанието.
При младежите в индивидуалната дисциплина на 15 км световен шампион стана Макс Бархевитц (Гер). Той преодоля трасето за 40:15.8 минути и повали всичките 20 мишени. Българите Петър Велчев и Николай Тодоров са съответно 90-и и 96-и в класирането. Велчев направи шест грешки и остана на 10:21.3 минути след победителя, а Тодоров пропусна девет мишени и финишира с пасив от 13:47.1 минути.