в днешния брой Тотнъм се спаси  от голям срам

Тотнъм се спаси от голям срам

28-01-2018 Тема спорт

Тотнъм беше на ръба да поднесе доста неприятна изненада на своите фенове. Шпорите губеха с 0:1 до 82-ата минута на визитата си на скромния четвъртодивизионен Нюпорт, но в крайна сметка отново Хари Кейн ги спаси. Клубът от Южен Уелс, който заема 9-о място в Лига 2, напълно надигра своя противник през първото полувреме и заслужено се оттегли с преднина на почивката. Точен бе Пади Амънд с глава след чудесен пас на Роби Уилмът.
През втората част Нюпорт се прибра в защита, а Маурисио Почетино пусна всички свои козове, които се намираха на резервната скамейка – Хюн-Мин Сон и Деле Али. Тотнъм наложи тотален превес, но така и не успяваше да преодолее 27-годишния вратар на домакините Джо Дей. И така се стигна до 82-ата минута, когато след центриране от корнер Сон отклони топката, а Кейн от 2-3 метра на празна врата не сбърка. Най-резултатният играч на шпорите във Висшата лига пропусна златна възможност в продължението на двубоя и по този начин тимовете ще преиграват.