в днешния брой Трети решителен мач за титлата между двата отбора

Трети решителен мач за титлата между двата отбора

11-05-2019 Тема спорт

За трети път ЦСКА и Лудогорец се изправят в двубой, който би имал шампионско значение. Досега е имало само един пряк дуел, решил титлата - още в първия сезон на разградчани в елита през 2011/12 г. В последния кръг на 23 май 2012-а в Разград Лудогорец печели с 1:0 у дома след гол на Мирослав Иванов в 19-ата минута. По този начин разградчани вдигат титлата с точка аванс пред ЦСКА. Рефер тогава е Георги Кабаков (избран след жребий), който ще свири и днес. В края на първата част с два жълти картона е изгонен бранителят на армейците Ангел Грънчов, а в 58-ата минута червения цвят вижда и Дяков.
Вторият сблъсък с шампионски привкус, макар и не директно решаващ спора, е на 6 април 2018 г. Преди кръга (28-и от 36) ЦСКА изостава на 3 точки от лидера Лудогорец и при успех би го изместил от върха. Срещата отново е в Разград. Червените повеждат в края на първата част след гол от фаул на Десподов. В 51-ата минута обаче Швиерчок изравнява, а в 56-ата реферът Станислав Тодоров гони Жеферсон, който блъска Дяков. С човек по-малко ЦСКА стига до втори гол - чрез Пинто в 71-ата минута. В заключителните моменти обаче армейците не успяват да задържат аванса и Кешерю и Швиерчок обръщат резултата до 3:2. Червените рухват след загубата и завършват първенството на 7 точки от Лудогорец.
Сега ситуацията е почти идентична с тази преди година, но разликата е, че сблъсъкът е на „Армията”. При успех с поне два гола разлика ЦСКА ще се изравни с разградчани и ще ги измести от върха. В случай че червените не стигнат до успеха обаче повторение на миналогодишния сценарий ще изглежда напълно реално.