28-02-2018 Турци сложиха край на приказката на Монтана

Турци сложиха край на приказката на Монтана

28-02-2018 Тема спорт

Българското участие в европейските клубни турнири приключи. Последният ни представител при мъжете – Монтана, напусна третата по сила надпревара на Стария континент – Чалъндж Къп, след като допусна второ поражение от Малийе Мили Пиянго. Турският тим, намиращ се на седмо място в местното първенство, стигна до лек успех с 3:0 насред зала „Младост”. По този начин съставът на Даниел Пеев така и не успя да спечели поне гейм срещу съперника от Анкара, който се класира по категоричен начин за полуфиналите на турнира.
Двубоят се очакваше с голям интерес предвид моментната форма на двата отбора. Монтана бе спечелил миналата седмица срещу шампиона Нефтохимик, при това убедително с 3:1. Гостите пък пристигнаха след серия от 3 поредни поражения на домашна сцена. За съжаление обаче се оказа, че разликата в класите е твърде голяма в полза на турците. Те си осигуриха участие в следващия етап още след втория гейм, спечелен по категоричен начин с 25:16. Така за домакините вече нямаше начин да докарат нещата поне до златен гейм и двубоят просто се доигра.
Въпреки поражението Монтана заслужава добри думи за участието си в Чалъндж Къп. Това бе дебют на клуба в европейските турнири, като те постигнаха по три победи и загуби. Пред тях сега остава единствено участието в родното първенство, където в петък ще мерят сили с ЦСКА. Момчетата на Пеев все още имат шанс за първата позиция преди плейофите, но за целта трябва не просто да победят червените, но и да разчитат, че Тетевен ще хвърли бомбата с успех в Бургас срещу Нефтохимик.