в днешния брой Фалстарт за Левски на Хубчев

Фалстарт за Левски на Хубчев

24-06-2019 Тема спорт

Нефициалният дебют на Петър Хубчев като старши треньор на Левски бе фалстарт. Сините паднаха в първата си контрола под негово ръководство от втородивизионния бразилски РБ Брагантино с 0:1. Единственото попадения в приятелския мач в Австрия бе дело на Бруно Тубарао, който реализира с перфектен неспасяем далечен удар.
Синете стартираха без типичен централен нападател, а на поста фалшива деветка се въртяха 16-годишният Мартин Детелинов Петков и Паулиньо. Като титуляр стартира само едно от новите попълнения – гръцкият централен защитник Янис Каргас.
Още в първите минути на контролата си пролича кой е по-обиграният тим. Бразилците с голямо самочувствие пресираха сините, които срещаха трудности при изнасянето на топката. Ясно бе, че футболистите на Петър Хубчев ще действат по-прибрано, а на Давиде Мариани се налагаше да се връща в задни позиции да поема топката и да се опита да организира играта в офанзивен план.
В 10-ата минута Юруков отправи първи удар за Левски по посока вратата на бразилците, но шута му бе много слаб и неточен. Противникът пък опитваше да търси своите нападатели в наказателното поле с високи топки, но там добър усет към позиционирането показа новият защитник на сините Каргас. Гръцкият бранител с отиграваше с глава тези центрирания на бразилците.
След още 10 минути последва нов удар на столичани, този път автор бе Мариани, но и той стреля слабо и неточно.
В 26-ата минута Брагантино без да прави особен натиск или нещо остро в завършваща фаза, откри резултата без реална опасност. Бруно Тубарао финтира на скорост отдясно Паулиньо и Горанов, които не успяха да му попречат да оправи удар, а той бе перфектен – по диагонала в далечния ъгъл, който се падаше горен десен на Николай Михайлов. Вратарят на сините реагира, но не успя да отрази неспасяемия бомбен шут – 0:1.
В 31-ата минута Юруков пресече пас в средата и веднага подаде напред на Станислав Иванов, който стреля слабо, но след рикошет топката излезе в корнер. При ъгловият удар и отскочила топка пак Стаси шутира от въздуха, но крайно неточно. Малко по-късно Живко Миланов отдясно центрира в наказателното поле на Паулиньо, който с гръб към вратата си спря на гърди, но след това изгуби владението на топката. В 40-ата минута пак Паулиньо опита удар, но топката излезе в корнер.
И втората част започна по идентичен начин, сините отиграваха топката бавно и често я губеха в средата на терена, а в игра се появи невъзстановения Станислав Костов. В 55-ата минута Миланов подаде на Паулиньо, той на Мариани, който шутира, но с рикошет се получи параболичен удар, който леко затрудни бразилския вратар. В ответната атака Пио шутира много силно от около 25 метра, но в ръцете на Николай Михайлов. После пред другата врата Миланов центрира с левия крак, Костов с гръб към вратаря спря с гърди, обърна се и подаде на Мариани, който от малък ъгъл стреля над напречната греда. Много активният Миланов опита да вкара от пряк свободен удар, в 71-ата минута той много добре завъртя над стената, но топката профуча на сантиметри от дясната греда на вратата на съперника.
Бразилците направиха много смени, но това общо взето не се отрази на организацията им на игра и на контрола на топката. В 82-ата минута те бяха близо до втори гол, Роберсон бе изведен сам срещу Михайлов, който обаче излезе, скъси ъгъла и спаси.
Влезлият накрая нов офанзивен футболист на сините Мазурек опита удар извън границите на наказателното поле, но стрелбата бе отчайващо неточна. Най-чистото положение за изравняване дойде в последната минута, когато след центриране отляво Найденов стреля от чиста позиция с глава, но вратарят на бразилците спаси. Така сините загубиха в дебюта на Хбчев. Във вторник, 25 юни, те ще срещнат руския шампион Зенит. Спарингът е от 19:00 часа.