22-05-2017 Фенербахче покори Евролигата

Фенербахче покори Евролигата

22-05-2017 Тема спорт

Турският гранд Фенербахче триумфира в баскетболната Евролига, след като победи у дома Олимпиакос с 80:64 (26:18; 13:16; 21:14; 20:16) във финала на най-престижния клубен турнир на Стария континент.

Богдан Богданович и Никола Калинич бяха най-резултатни за победителите с по 17 точки, а Луиджи Датоме и Екпе Юдо добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Кхем Бирх вкара 14 точки за гърците, а Никола Милутинов завърши с 10 точки на финала в Истанбул.

Баскетболистите на турския тим започнаха по-добре срещата и в края на първата четвърт водеха с 26:18. Възпитаниците на Желко Обрадович изпуснаха леко инициативата през втората четвърт и разликата на почивката бе по-малка – 39:34.

„Фенерите” направиха силна трета част, в която стигна и до най-голямата разлика в мача до този момент, която се запази и до края на периода – 60:48. Домакините продължиха да диктуват събитията и в последната част, в която гостите на няколко пъти искаха прекъсване, но и това не промени нещата и в крайна сметка Фенербахче спечели с 80:64, за да спечели титлата в турнира.