в днешния брой Фуркад с второ злато в Руполдинг

Фуркад с второ злато в Руполдинг

05-03-2012 Тема спорт

Французинът Мартен Фуркад спечели второ поредно злато на световното първенство по биатлон в германския зимен център Руполдинг. След титлата в спринта французинът завър??и на първо място и в преследването на 12,5 км, след като фини??ира с четири гре??ки и време от 33,39,4 минути. С успеха си вчера французинът защити световната си титла от миналата година. Карл-Йохан Бергман взе среброто, след като остана на 5,2 секунди от победителя, а Антон Шипулин стигна до бронза след страхотна финална обиколка. Тримата българи, които си извоюваха място в преследването – Михаил Клечеров, Красимир Анев и Владимир ??лиев, не стартираха вчера заради треньорско ре??ение.
Даря Домрачова пък донесе първото злато от световно първенство за Беларус. Биатлонистката спечели преследването на 10 км при жените за четвъртия си медал от мондиал и първа титла. Магдалена Нойнер остана втора на 25,1 секунди с три гре??ки в стрелбата. Германката стартира от първа позиция и вече има трети медал от световното след бронза със смесената щафета и златото в спринта. Трета вчера фини??ира рускинята Олга Вилюхина с една гре??ка в стрелбата и изоставане от 1:15,4 минути. Единствената българка в състезанието Емилия Йорданова завър??и 46-а с три гре??ки в стрелбата и на 5:59.8 минути след победителката.