17-06-2013 Футболният отбор на МФ разгроми Агенцията за инвестиции с 15:2

Футболният отбор на МФ разгроми Агенцията за инвестиции с 15:2

17-06-2013 Тема спорт

Футболният отбор на Министерството на финансите постигна изразителна победа над тима на Българската агенция за инвестиции (БАИ) с 15:2. Шесторка на Министерство на финансите (МФ) бе в състав Велин Пеев (д-я „Икономическа и Финансова Политика”), Ивайло Соколов (д-я „Национален Фонд”), Людмил Марков (д-я „Вътрешен Одит”), Даниел Миланов (д-я „Национален Фонд”), Николай Милев (д-я „Финанси и управление на собствеността”) и Кирил Евтимов (д-я „Национален Фонд”).
Скоро след първия съдийски сигнал финансистите установиха тотален контрол върху развoя на събитията и вкараха 4 безответни гола в противниковата врата. Колективното взаимодействие и задружието на терена от страна на състезателите на МФ бе истинска наслада за публиката, които имаха възможност да проследят мача на живо. Играчите на БАИ успяха да върнат 1 гол, но в края на полувремето резултатът беше 8:1.
Второто полувреме копира първата част на мача, като головите ситуации бяха отново пред врата на БАИ. В крайна сметка МФ достигна до разгромен успех с 15:2, като головете вкараха Велин Пеев-Ибрахимович - 5 гола, Кирил Евтимов-Ван Нистелрой - 5 гола (посветил попаденията си на съветника на футболния тим на МФ Калоян Димитров), Ивайло Соколов-Пирес - 4 гола и Кольо Милев-Пажин - 1 гол. Людмил Марков-Зидан бе в основата на повечето попадения, както и често помагаше на централната двойка бранители Дани Миланов и Ники Милев, които за пореден път оформиха впечатляващ тандем в защита, допускайки само 2 гола дело на капитана на БАИ Христо Станков!
След края на мача отборът на МФ дълго бе аплодиран от не малка част колеги и приятели от МФ, които молеха за бис. Отборът на МФ изказва специални благодарности на сътрудника на отбора Плами Чамурлийска, Грета Божкова, Марина Боева, Дани Тошева, Калоян Димитров както и много други за всеотдайната подкрепа. След края на мача отбор и фенове се събраха заедно и поляха победата, като си обещаха това да се превърне в традиция.