24-07-2016 Хамилтън вече е лидер във Формула 1

Хамилтън вече е лидер във Формула 1

24-07-2016 Тема спорт

Люис Хамилтън излезе начело в класирането за световния шампионат във Формула 1 през 2016 г, след успех в Гран при на Унгария. Английският пилот на Мерцедес изпревари съотборника си Нико Розберг.

Британският пилот на Мерцедес успя да изпревари съотборника си Нико Розберг още на първия завой на състезанието и не му остави шансове за първото място до края на състезанието. В 53-ата обиколка Естебан Гутиерес задържа Хамилтън и разликата с Нико беше намалено, но не успя да го изпревари.

В 57-ата обиколка стана друг любопитен момент в състезанието когато Ферстапен затвори Райконен и пилотът на Ферари счупи част от крилото си, в крайна сметка Ферстапен стана пети, а Кими шести.

Третото място остана за Даниел Рикиардо, четвърти остана Фетел, а седми - Алонсо.

Това е 5-а победа на Хамилтън в последните 6 надпревари. По този начин той изпревари съотборника си с 6 точки. Хамилтън има 192, a Розберг е с 186. Трети е Рикиардо със115. При конструкторите лидер е Мерцедес, а на второто място е Ферари.