30-04-2017 Хасково с първа титла в историята си

Хасково с първа титла в историята си

30-04-2017 Тема спорт

Хасково 2012 постигна исторически успех, след като грабна за първи път титлата при жените. Тимът на Елена Станкова завърши сезона със златен дубъл, спечелвайки финалната серия в държавното първенство срещу Монтана 2003, а преди това и Купата на страната.

В решителния пети мач за титлата хасковлийки се наложиха като домакини в зала „Дружба” с резултат 87-81.

В основата на успеха освен треньора Елена Станкова, са легендата Станислав Станков и Станислава Станкова, както и всички останали от сплотения екип.

Срещата беше изключително равностойна. След няколко смени на водачеството през първата част Монтана поведе с 18-12 и остана напред в началото на втория период. Хасково обаче взе нещата в свои ръце и обърна, а след няколко смени на лидерството на почивката отново Монтана имаше минимален аванс при 42-41.

Играта кош за кош се запази дълго през третата четвърт, а след силни последни минути в нея домакините поведоха с 6 точки – 65-59. При 9 минути до края на мача за първи път разликата стана двуцифрена и Хасково успя да се задържи напред до края. 3 минути преди сирената Монтана се приближи само на 4 точки, но съперникът си върна преднина от 6-7 и успя да я запази в оставащото време.

Виолина Кочева изигра страхотен мач за победителките и ги изведе до победата с 35 точки (5 тройки), 12 асистенции и 5 борби. Челси Лий записа 29 точки и 17 борби, а Уолтия Рол – с 21 плюс 13. Те трите вкараха и 85 от общо 87 точки на отбора. Деляна Коева записа 8 борби и 5 асистенции, а Катерина Рудева – 2 точки и 5 завършващи подавания.

За Монтана 2003 най-резултатна с 19 точки беше Цветомира Шаренкапова, 18 плюс 8 борби добави Димана Макариева, а с 15 точки се отчете Христина Иванова.