в днешния брой Хебър надигра ЦСКА за ЧРД на треньора

Хебър надигра ЦСКА за ЧРД на треньора

09-02-2020 Тема спорт

Гънтър и Ляфтов най-резултатни за успеха над армейците

Хебър надигра столичния ЦСКА с 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:22) в пореден мач от волейболната Суперлига. Тимът на Атанас Петров се поздрави с успеха, след като в препълнената спортна зала „Васил Левски“ в Пазарджик даде шанс на гостите да спечелят третия гейм. През първите два титрите се наложиха категорично съответно на 14 и 19 точки.
Първи на игралното поле излязоха Рагин, Братоев, Каракашев, Алексиев, Ляфтов, Гантър и Къртев, като в играта след това влязоха и други състезатели на Хебър. Най-аплодирани от публиката бяха Спас Байрев, Брадли Гънтър и Александър Ляфтов. Последните двама бяха най-резултатни съответно с 19 и 15 точки, но Къртев записа най-висока успеваемост в атака (75%).
Четвъртият гейм също бе труден за пазарджишките състезатели, защото гостите непрекъснато изравняваха резултата и не позволиха на момчетата в жълти екипи да се отпуснат дори за секунда. В крайна сметка обаче силите на червените не стигнаха за тайбрек. Вчерашната победа на тигрите бе и своеобразен подарък за треньора Атанас Петров, който имаше рожден ден. По този начин те поправиха миналогодишната си грешка, когато изгубиха в същия ден от Нефтохимик в Бургас.
Самият Петров пристига в Пазарджик преди 4 години и успява да постигне целта си да върне Хебър на волейболната карта. С този край го свързва майка му, която е родена във Ветрен дол. Самият Петров е от Кърджали, откъдето пък е баща му.