22-12-2019 Хебър отново поведе в Суперлигата

Хебър отново поведе в Суперлигата

22-12-2019 Тема спорт

Левски и Добруджа също газят чисто

Хебър отново излезе начело в класирането в мъжката Суперлига, поне преди изиграването на последния мач от 11-ия кръг. Тигрите вече имат 9 победи, след като разбиха 3:0 (25:22, 25:16, 25:13) Славия у дома.
Няколко часа след като получиха наградата за отбор №1 на Пазарджик, домакините започнаха трудно наглед лесната среща. Първият гейм се оказа неочаквано оспорван предвид незавидното положение на столичани. Той бе спечелен едва с 3 точки разлика, но това явно стресна играчите на Хебър, които повишиха концентрацията в следващите части.
Силен мач изнесе младият баща Спас Байрев, който бе най-резултатен с 15 точки, а Александър Симеонов добави 11 т. Георги Братоев пък завърши с цели 7 т. – доста голям актив за разпределител. За гостите пък Божидар Георгиев се отличи с 13 т., но тимът му остава последен в класирането.
Хебър обаче може да сдаде върха още днес, ако шампионът Нефтохимик 2010 не допусне изненада при домакинството си на предпоследния Арда.
Останалите две срещи вчера също завършиха с очаквани чисти домакински победи. Левски надигра Черно море, но в първия и в третия гейм спечели едва с по 2 точки разлика. В първата част варненци водеха до второто техническо прекъсване – 16:13, но след това момчетата на Андрей Жеков обърнаха. Трифон Лапков бе над всички с 21 т., а Явор Генов блесна с 22 т. за гостите. Така сините остават 4-и в класирането след първата половина от редовния сезон.
Добруджа пък не допусна никаква интрига в мача с Дунав и остава плътно зад Левски на 5-ото място. Жулиен Георгиев и Димитър Маринков забиха по 16 т. за добричлии, а Леон Тончев отговори с 11 за русенци. Дунав и Черно море обаче остават в подножието на класирането и се очертава да водят тежка битка за място в плейофите.