в днешния брой Хитра Сърбия ни излъга в София

Хитра Сърбия ни излъга в София

12-10-2019 Тема спорт

България записа първа загуба в квалификациите за Евро 2021 за младежи. Трикольорите паднаха с 0:1 на стадион "Славия" в София от Сърбия. Единствения гол в срещата вкара резервата Ступеранович три минути преди края. Съперникът ни надхитри и измъкна трите точки. Това бе първи гол, който нашите получават през кампанията.
Срещата започна равностойно, а първата по-сериозна опасност бе пред нашата врата. Бирманчевич бе изведен отдясно, Наумов излезе да го пресрещне, сърбинът го прехвърли, но намиращият се на границата на малкото наказателно поле Петко Христов разчете добре ситуацията и изчисти в корнер.
В 21-ата минута Лъчезар Котев опита да изненада сръбския страж с шут извън наказателното поле, който излезе в аут. Седем минути по-късно Станислав Иванов преодоля великолепно бранител на гостите с няколко финта по дясното крило и центрира добре, но топката дойде малко висока за Кръстев.
Първата част не предложи кой знае какви ситуации и логично завърши при 0:0.
Второто полувреме бе по-атрактивно и започна с по-активна игра на сърбите. В 50-ата минута те организираха опасна атака отдясно, завършила с шут на Лука Илич и добра намеса на Даниел Наумов, който изби в корнер. България отговори подобаващо в 53-ата минута. Тогава Калоян Кръстев се откъсна сам срещу вратаря и стреля технично в далечния ъгъл, но топката се отби в левия стълб. Това бе най-чистото положение до тук в срещата.
В 64-ата минута и гостите уцелиха страничния стълб. Лука Илич стреля от воле с левия крак след центриране отляво, Наумов обаче направи невероятно спасяване, чуквайки топката с върха на пръстите си, което бе достатъчно тя да не посети мрежата, а да се удари в левия стълб. После при добавката бе маркирана засада. Секунди по-късно комшиите създадоха нова инфарктна ситуация пред нашата врата, но Христов я предотврати, тъй като изчисти със самоотвержен шпагат прострелно центриране отдясно.
В 82-ата минута Иванов намери Ковачев, който напредна отляво и стреля, но диагоналният му удар излезе в аут.
Така се стигна до 87-ата минута, в която гостите ни хванаха на контраатака. Резервата Ступаревич получи на десния фланг, навлезе навътре и след прецизен фалцов изстрел по земя от границата на наказателното поле с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на българската врата за крайното 1:0.
Въпреки загубата България остава с добри позиции в битката за първите две места в групата.