11-05-2017 Хърватин шокира Анди Мъри

Хърватин шокира Анди Мъри

11-05-2017 Тема спорт

Най-голямата изненада от началото на Мастърс турнира в Мадрид е факт! Световният №1 Анди Мъри продължи с неубедителните си изяви през 2017 година и напусна надпреварата още в третия кръг след поражение с 3:6, 3:6 от един от най-ярките таланти Борна Чорич.

Всъщност хърватинът изобщо не трябваше да играе в основната схема след загуба от Михаил Кукушкин в последния кръг на квалификациите. Той обаче влезе като "щастлив губещ" и се възползва максимално, побеждавайки Миша Зверев и Пиер-Юг Ербер преди да дойде феноменалното представяне срещу шотландеца.

Чорич бе перфектен срещу именития си съперник. Той поведе с пробив за 3:2. Мъри постигна рибрейк, но нов брейк на хърватина му даде нов аванс за 5:3. Сетът пък приключи още в следващия гейм след нов пробив за №59 в света.

Във втория сет решителният момент бе в осмия гейм, в който Чорич взе подаването на съперника за 5:3, след което удържа на напрежението и стигна до най-голямата победа в кариерата си.

В следващия кръг Чорич очаква победителя от мача между Григор Димитров и Доминик Тийм.