в днешния брой ЦСКА вкара 4 на 10 от Етър

ЦСКА вкара 4 на 10 от Етър

31-10-2019 Тема спорт

ЦСКА победи Етър с 4:0 като гост. Армейците вкараха всичките си голове в рамките на 18 минути, но след червен картон на Здравко Илиев в 54-ата. Точни бяха Евандро, Соу, Отабор и Занев. За последните двама това бяха дебютни попадения с червената фланелка. Сериозна заслуга за сухата мрежа имаше и стражът Бусато, който се отличи с няколко спасявания. През първата част Етър имаше по-добрите възможности, докато червените играха слабо. Чак след като домакините останаха с човек по-малко, ЦСКА взе нещата в свои ръце.
Очаквано сред титулярите на болярите след дълго прекъсване бяха Младенов и Боджадж, а тимът започна в 5-4-1. ЦСКА пък стартира в схема 4-2-3-1, като Гълъбов действаше отдясно в отбрана. Тиаго и Евандро се завърнаха сред 11-те.
Етър бе по-опасният отбор през първото полувреме, като създаде по-добрите ситуации. ЦСКА пък имаше предимство в притежанието на топката, но се представяше слабо в атака. Червените затвърдиха тенденцията този сезон да се представят много зле до почивката.
В 4-ата минута Етър организира отлична атака, като Иван Стоянов пусна с пета за Крум Стоянов. Левият бек подаде на Боджадж по земя, а нападателят стреля без забавяне на сантиметри над вратата. ЦСКА създаде нещо по-интересно в 17-ата минута. Мазику размени подавания с Евандро и изскочи сам срещу Христо Иванов. Мазику обаче си поведе силно топката и вратарят улови. В 21-ата армейците проведоха многоходова комбинация, която завърши с диагонален удар на Евандро, но в ръцете на Иванов.
В следващите минути Етър се бранеше доста стабилно и не позволяваше опасности. На свой ред болярите стигнаха до два добри шанса. В 30-ата минута Станоев стреля коварно от фаул от около 25 метра, но Бусато боксира в корнер. В 41-ата пък Боджадж центрира отляво през Албентоса и Антов и сервира топката на удобна позиция за Младенов. Той шутира през закъснелия Мазику, но в аут. В края на първата част малко щастливо ЦСКА стигна до още един шанс, но Отабор го пропиля.
В началото на втората част Соу изпусна добър шанс, след като Гълъбов го изведе отдясно. Стражът Иванов обаче излезе и скъси максимално ъгъла, като отрази удара. В 54-ата минута Здравко Илиев получи втори жълт картон след грубо влизане в левия крак на Мазику. До този момент от мача ЦСКА играеше слабо и чак като доби числено предимство, ситуацията на терена се промени. В 59-ата минута Мазику центрира прецизно отляво, но Евандро с глава стреля в аут. При ответната атака Етър изпусна два златни шанса след лъвски намеси на Бусато. Младенов пусна хитро за Иван Стоянов, но стражът излезе и изби. Той получи силен удар в челото, но направи втора намеса след удар на Руменов от чиста позиция.
В 63-ата армейците поведоха след корнер. Занев центрира, Албентоса стреля с глава, но Иванов изби. Топката обаче отиде към Евандро, който направи добавка с глава за 1:0.
В 68-ата Станоев върна лошо топката към Иван Иванов, което позволи на Соу да овладее и сам срещу стража реализира за 2:0. При следващата атака Соу пак стреля опасно, но Иванов спаси. В 74-ата пък Отабор получи добър пас от Евандро, направи финт и се разписа с левия крак след слаба намеса на стража - 3:0.
В 81-ата минута и Занев се разписа. Той шутира силно директно от фаул от около 18 метра и след нова слаба изява на вратаря реализира за 4:0.
Така червеният картон събуди ЦСКА, а Етър пусна 9 гола в последните си 2 домакинства след 0:5 от Локо Пд.

ЕТЪР - ЦСКА 0:4