17-03-2018 ЦСКА в Топ 4, Левски е аут

ЦСКА в Топ 4, Левски е аут

17-03-2018 Тема спорт

ЦСКА матира Хебър и се класира за полуфиналите в Суперлигата. Червените довър??иха задачата срещу тигрите от Пазарджик и след като загубиха откриващия сблъсък от серията, стигнаха до нов успех, този път с 3:1.
??вайло Стефанов и компания си осигуриха сблъсък с Монтана в Топ 4, след като намериха начин да пречупят Хебър във „Васил Симов”. Армейците започнаха много стабилно, като проведоха майсторски първите два гейма. Те ги спечелиха по идентичен начин, отваряйки дистанция още от началото, след което поддържаха разликата, за да затворят без никакви проблеми съответно на 18 и 19 точки. В третата част гостите успяха да отговорят на предизвикателството. Те стопиха пасив при 20:23 и след като отразиха първия мачбол, намалиха изоставането си след 26:24. Въпреки този негативен развой за домакините те отново се мобилизираха и довър??иха започнатото.
Червените останаха единствен столичен представител в полуфиналите. Вечният им съперник Левски не успя да се присъедини към тях, след като отново загуби с 0:3 при визитата на Пирин в Разлог. Съставът на Северин Димитров довър??и онова, което започна миналата седмица, и показа, че домакинското предимство в този сблъсък е ключов фактор за продължаване напред. Селекцията на Владимир Николов така и не успя да покаже, че притежава колективна сила, а индивидуалните им качества не бяха достатъчни за нещо повече от равностойна първа част. В нея гостите спасиха 4 геймбола, но отстъпиха с 26:28, след което Пирин наложи волята си на 22 и на 16.
Сега обаче пред ръководството на клуба остава въпросът къде ще домакинства в полуфиналите, предвид че „Септември” не отговаря на изискванията за тази фаза. Най-вероятно тимът ще се премести в Благоевград. Това е първо класиране за Топ 4 на клуба от 2012-а, когато загуби служебно титлата от Марек.