в днешния брой ЦСКА два пъти отпада след 1:1 в първия мач у дома

ЦСКА два пъти отпада след 1:1 в първия мач у дома

10-08-2019 Тема спорт

Едва за трети път в своята евроистория ЦСКА завърши 1:1 у дома в първи елиминационен мач. Случаите датират от новия век, а в предишните два армейците отпадат, макар и всичко да виси на косъм до сетния миг. Така ЦСКА трябва да се пребори и със статистиката на реванша със Заря на 15 август.
Първият такъв двубой е през 2003 г. за Купата на УЕФА срещу Торпедо Москва. Червените са отпаднали от ШЛ след загуби с по 0:3 от Галатасарай и се прехвърлят в другия турнир.
Двубоят с Торпедо е на „Армията” и ЦСКА повежда в 18-ата минута чрез Велизар Димитров, който получава извеждащ пас от Тошко Янчев, финтира вратаря и от малък ъгъл праща топката в мрежата. Игор Семшов обаче изравнява за руснаците в 78-ата. Реваншът се развива лошо за червените. Торпедо повежда в 11-ата минута чрез Опер, а в 68-ата Йордан Тодоров е изгонен. С човек по-малко ЦСКА все пак изравнява в продължението чрез Велизар Димитров, който прави добавка след удар на Брито, който е избит от вратаря. Стига се до дузпи, при които руснаците са по-точни и продължават напред. Отпадането от Торпедо катализира сериозни трусове в ЦСКА - напускат треньорът Стойчо Младенов, както и скъпо платените бразилци Лео Лима и Родриго Соуза. А привържениците са бесни и на летището след завръщането от Русия опитват да удушат с шал Жоао Брито, който изпуска една от дузпите за ЦСКА.
През 2014-а ЦСКА отпада срамно от молдовския Зимбру. Първият мач е на „Васил Левски” и завършва 1:1, а треньор пак е Стойчо Младенов. Още до почивката Зимбру повежда, а Карачанаков изравнява. Реваншът завършва 0:0 и така армейците са аут от Лига Европа.