в днешния брой ЦСКА е № 1 в плейофите

ЦСКА е № 1 в плейофите

09-05-2017 Тема спорт

• Рубен Пинто се разписа за втори път с екипа на ЦСКА в елита и отново го направи срещу Дунав на „Армията”. В първия двубой с русенци на този стадион на 16 декември Пинто откри резултата при 3:0. В неделя пък португалецът оформи крайното 2:0. И двете му попадения дойдоха след удари от наказателното поле.
• Антон Недялков бе заменен за първи път в мач на ЦСКА. Заради вирус той напусна терена в 62-ата минута, като на негово място се появи Александър Дюлгеров.
• Кевин Кубемба продължава да е единственото зимно попълнение на армейците, което все още няма гол. Каранга вече е с 4, а Бодуров и Меркадо имат по 1. А Кубемба вече има 6 пропуска от чисти позиции, след двата си срещу Дунав.
• Лявото крило Кевин Меркадо беше титуляр за ЦСКА за втори път при общо 10 свои участия. В първия случай той започна срещу Монтана (2:1) на 11 март, когато и се разписа.
• Червените записаха срещу Дунав 16-а суха мрежа от 30 мача в Първа лига. Те продължават да са и отборът с най-малко допуснати голове в елита - 19 срещу 21 на Левски и Лудогорец.
• Плеймейкърът Руи Педро даде своята първа асистенция през сезона - изведе с пас в наказателното поле Рубен Пинто, реализирал за 2:0 срещу Дунав. Давид Симао пък осъществи третото си голово подаване този сезон.
• ЦСКА записа 10-а победа под ръководството на Стамен Белчев. Армейците имат също 4 ремита и 2 загуби при треньора, а головата им разлика е 25:9.
• Армейците са единственият отбор, който не загуби мач при първото завъртане на плейофния Топ 6 - 4 победи и 1 равенство. Лудогорец и Левски имат баланс 2-2-1, Дунав е с 2-1-2, а Локо Пд - с 1-0-4. Така от началото на плейофите ЦСКА е спечелил 13 точки, а Левски и Лудогорец по 8.
• Близо 60% от головете на ЦСКА в Първа лига са реализирани с десния крак - 27 (58.7%). 10 са с глава, а 9 - с ляв крак.
• Армейците затвърдиха тенденцията да вкарват най-често в последните 15 минути на мачовете. Те го направиха и срещу Дунав, когато се разписаха на два пъти в този диапазон от време - в 75-ата чрез Каранга и в 90-ата чрез Пинто. Така головете на ЦСКА в последния четвърт част вече са 18 от всички 46 или 39%.
• Червените бележат над два пъти по-често след почивката - 31 пъти срещу 15 през първите 45 минути.

ИГРАЧИТЕ НА ЦСКА В ПЪРВА ЛИГА - 2016/17 Г.
Красимир СТАНОЕВ 1 12 - - - -

Легенда: М. – мачове, Мин. – минути, Г. – вкарани/допуснати голове, А. – асистенции, ЖК – жълти картони, ЧК – червени картони, СР. ОЦ. – средна оценка на „Тема Спорт”
Заб.: * Вече не е в отбора.