в днешния брой ЦСКА завърши ударно лагера в Австрия

ЦСКА завърши ударно лагера в Австрия

04-07-2019 Тема спорт

ЦСКА завърши ударно лагера си в Австрия – удари с 1:0 местния хегемон РБ Залцбург, който от 2014 година насам ликува с титлата. Единствения гол в мача вкара Евандро през първата част, а през втората местният тим изпусна дузпа. Силен мач за армейците направи 18-годишният Митко Митков – дясното крило престоя на терена 90 минути.
Двубоят пропуснаха Диего Фабрини, Денис Давидов и Илия Шаламанов, които са с леки контузии, но ще са на разположение на треньорския щаб за контролата срещу Вихрен в събота. Иван Турицов продължава своето възстановяване и също не игра. Греъм Кери се прибра в родината си, но ще бъде в състава за последната проверка.
Поради тези причини имаше изненади в стартовия състав. В центъра на отбраната действаха Гълъбов и Томаш, а ляв бек бе Жеферсон. Армейците играеха в схема 4-2-3-1, като дефанзивни халфове бяха Малинов и Пинто, а пред тях действаше Тиаго. По десния фланг започна младокът Митков, по левия Евандро, а атаката водеше Тони Уот.
В първите 15 минути червените владееха повече топката и по-често се задържаха в половината на австрийците. Те разчитаха главно на пробиви по крилата. В 12-ата минута Евандро стреля опасно със странична ножица след центриране от корнер, но над вратата. Залцбург рядко организираше опасни атаки. Червените пробягваха и до нарушения, за да парират рано действията на противника. Двубоят бе доста твърд, като единоборствата преобладаваха. В 18-ата минута Тиаго отправи силен удар от фаул, но топката профуча до десния стълб.
В 20-ата минута след грешка при изнасянето на топката Залцбург организира бърза контраатака. Последва центриране отдясно, но Стойчо Атанасов изчисти топката преди нападател да нанесе голов удар. Нападението стана след грешка на Пинто при изнасянето на топката.
ЦСКА действаше много агресивно, пресираше съперника и не му позволяваше да си разиграва коня. В 35-ата минута червените напълно логично поведоха. Тогава Тони Уот открадна топката в половината на австрийците и преодоля няколко човека. Последва бърза комбинация с Пинто, който изведе с едно докосване Евандро на добра позиция. Бразилецът напредна в наказателното поле и технично прониза вратаря Станкович – 1:0 за ЦСКА.
След попадението битката продължи да се води в средата на терена, като съперниците не си оставяха празни пространства. В края на полувремето ЦСКА се активизира и стигна до отлични положения. В 43-ата минута Тони Уот получи топка в пеналта, но не успя да нанесе решаващ удар. Той избяга малко встрани и реши да центрира към Тиаго, но го направи малко по-високо и халфът не успя да засече на няколко метра пред голлинията. Малко след това португалецът изпълни свободен удар, но вратарят спаси.
На почивката таранът Уот бе заменен от Али Соу. Австрийците бяха тимът, който започна по-активно и пробва да притисне ЦСКА в половината му. В 61-ата минута те успяха да намерят пролука в червената отбрана, която бе елиминирана с извеждащ пас. При него Превляк остана сам срещу влезлия като резерва Бусато, който го фаулира, а реферът отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката, но би високо над гредата и така резултатът остана непроменен. Армейците отвърнаха с отличен пробив на Евандро, който намери Соу пред пеналта, но шутът на последния бе избит в корнер.
През втората част двата тима отново не се притесняваха да правят фаулове. В края местния шампион опита да натисне, а Превляк бе неточен с глава.
Това бе последната контрола на тима в Австрия. В алпийската страна тимът победи с 3:0 Прибрам, с 1:0 РБ Залцбург и загуби с по 0:1 от Ференцварош и Шахтьор Донецк.