в днешния брой ЦСКА изпусна Черно море в драма

ЦСКА изпусна Черно море в драма

13-09-2025 Тема спорт

Черно море и ЦСКА не се победиха в драма на „Тича“ – 1:1. Домакините поведоха през първата част с гол на Курьор. В началото на второто полувреме моряците пропуснаха да удвоят от дузпа – Бусато отрази дузпа на Панайотов, а след това капитанът им Димов бе изгонен с 2 жълти картона. Червените се вдигнаха на щурм, но той позакъсня и стигнаха само до гол на Юрич в 88-ата минута. В добавеното време Матей и Антов пропуснаха чисти положения и така сценарият, по който ЦСКА спечели последните си 4 двубоя – с късни попадения, този път не бе изпълнен докрай.
Изненадата в състава на ЦСКА бе включването Жеферсон в халфовата линия на мястото на наказания Санкаре.
Началото бе предпазливо с доста неточности. Домакините се хвърляха здраво в единоборствата. Армейците не се огънаха и направиха две слизания по левия фланг чрез Енрике, но те не завършиха с удари. Първото по-добро положение бе в 11-ата минута, когато Белтраме центрира от корнер, а Гълъбов с глава стреля над вратата.
Крилата на Черно море не функционираха – явно, че Касми се загуби вдясно, а отляво Курьор бе необичайно „тих“. Червените взеха инициативата и в средата на първата част можеше да открият. Тогава Йомов открадна топката отдясно и отправи перфектно центриране към непокрития Белтраме. Италианецът би с глава в долния ляв ъгъл, но Георгиев отрази. Топката остана в игра, Димов я изчисти, тя се чукна във връхлитащия Соу и след рикошет в Янчев спря в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено, защото бе отсъдена игра с ръка на Соу.
Домакините се поприбраха и разчитаха само на изритани топки към Иса. В 36-ата минута те откриха от нищото. Панайотов центрира отдясно, Курьор изглеждаше блокиран от Матей, но скочи с гръб към вратата и с параболичен удар прати топката в горния ляв ъгъл – 1:0 с първия точен изстрел на варненци. Това беше шесто попадение на Курьор в шампионата, разписа се в четвърти пореден мач. Матей не бе позициониран добре и позволи на Курьор да играе с топката, вместо да го изпревари.
До почивката червените се поизгубиха и не успяха да отвърнат на удара. През първата част имаше повече битка и по-малко футбол. Като цяло гостите бяха по-активни, но се оттеглиха с пасив.
Секунди след началото на втората част Черно море получи дузпа. Панайотов изведе Иса между Антов и Матей. Таранът шутира, но Бусато изби, а Гълъбов, вместо да изчисти, се засуети и след това фаулира Курьор. От бялата точка Панайотов стреля слабо леко вдясно, а Бусато спаси. Това е втори изстрел от бялата точка, който той отразява от началото на сезона – първият бе срещу малтийския Сиренс в ЛЕ.
Стамен Белчев пробва да промени нещо и пусна Кейта вместо Енрике. В 63-ата минута Черно море остана с човек по-малко на терена, след като капитанът Даниел Димов набързо си изкара два жълти картона за груби нарушения. За червените влязоха още Тиаго, Кери и Юрич. Смените на Белчев се оказа успешни. А Матей заигра като нападател в последните минути. Натискът обаче бе стихиен и дълго не се стигаше до опасности. Моряците се бяха прибрали плътно пред пеналта и отбиваха с дружни усилия нападенията. При един фаул пък Бусато отрази отлично изпълнение на Курьор.
В 88-ата минута ЦСКА изравни – Тиаго центрира на задната греда, Матей с глава подаде на Юрич, който също с глава вкара отблизо – 1:1 с дебютния гол на австралиеца. ЦСКА спази сценария да бележи късно. Армейците поискаха дузпа за игра с ръка на Янчев, но не получиха такава. В добавеното време пред вратата на домакините вреше и кипеше, а Матей и Антов пропуснаха да донесат победата на ЦСКА.