в днешния брой ЦСКА изстрада обрат в битката за плейофите

ЦСКА изстрада обрат в битката за плейофите

13-02-2020 Тема спорт

ЦСКА изстрада шестата си победа от началото на сезона в Суперлигата. Съставът на Александър Попов обърна Дунав от 0:2 гейма в своята зала "Васил Симов" и по този начин остана в борбата за влизане в плейофите на волейболния ни елит. Поражение щеше да направи почти невъзможна мисията на червените, които с този успех заеха осмата позиция, с равен актив с Пирин Разлог. Армейците приемат именно момчетата на Мирослав Живков в следващия кръг, на 15 февруари, събота. Нова победа ще ги изпрати и пред този съперник, заемайки седмото място.
Дунав бе изключително близо до това да вземе чист успех насред София. Тимът на Данаил Милушев поведе с 2:0 гейма, след като доминираше в първия за 25:20, а във втория пречупи домакините след 25:23. В третата част обаче се разигра истинска драма. ЦСКА поведе в самото начало с 8 точки, но при 19:13 допусна изравняване. Дунав дори стигна до два мачбола в края, но те бяха неутрализирани преди все пак армейците да изстрадат успех с 28:26. Този развой им се отрази положително и те набързо съумяха да вземат превес в четвъртия гейм и след 25:15 пратиха сблъсъка в тайбрек. Там домакините стартираха ударно, а русенци нямаха отговор. Волейболистите на Милушев изостанаха рано с 2:7 и за разлика от третата част този път нямаха възможност да отговорят на предизвикателството, отстъпвайки окончателно при 11:15.