в днешния брой ЦСКА и Лудогорец влязоха в Студио Х

ЦСКА и Лудогорец влязоха в Студио Х

02-12-2019 Виктор ГЕЦОВ

ЦСКА и Лудогорец записаха пето поредно равенство помежду си в шампионата - 0:0 на „Армията”. При този резултат завърши всеки от последните 4 дуела в елита. Ремито не промени статуквото на върха, като червените остават на цели 11 точки от разградчани. ЦСКА беше с една идея по-активният отбор, но не успя да стигне до стопроцентова ситуация. Лудогорец пък дойде да не загуби и с лекота изпълни мисията си, като демонстрира повече опит и спокойствие.
Както се и очакваше, ЦСКА запази титулярите от гостуването си във Враца, а Малинов за пореден път остана резерва. Разградчани на свой ред излязоха в схема 3-5-2. Терзиев, Форстър и Моци бяха централни защитници, Икоко и Недялков действаха като халф-бекове, а Чибота и Кешерю бяха отпред.
Първото полувреме премина доста оспорвано. В 12-ата минута Чибота центрира отдясно, а Недялков стреля от въздуха. Топката рикошира от Гълъбов, а после Кешерю опита да овладее и да нанесе удар. Кълбото срещна ръката на Албентоса, но реферът Йорданов правилно не отсъди дузпа. Кешерю оспорва бурно, като размени реплики с Албентоса.
Последваха по-спокойни минути, в които никой от отборите не успяваше да вземе инициативата. В 24-ата Пинто шутира отдалеч, но доста неточно, това бе и първият удар в срещата. В 32-ата Занев изведе Соу, а Форстър фаулира финтиралия го нападател на метър пред границата на наказателното поле. Бранителят получи само жълт картон, макар реферът Николай Йорданов да имаше основание да му извади директен червен, тъй като Соу оставаше сам срещу Пламен Илиев. Публиката избухна в скандирания: „Мафия!”, след като Форстър не бе изгонен. Прекият свободен удар бе изпълнен от Тиаго, който прокара топката през стената, но право в ръцете на стража на гостите. Това бе първият точен изстрел в мача.
Ситуацията след почивката не се промени особено. ЦСКА заигра малко по-активно, но недостатъчно, за да може да наложи превъзходство и да притисне съперника. Събитията на терена продължиха да протичат без изявен превес на някои от отборите. Гостите действаха предпазливо и беше очевидно, че ще са повече от доволни и на равенство.
Лудогорец стигна до отличен голов шанс в 59-ата минута. Албентоса допусна груба грешка, като тръгна да оставя топката на Бусато, а именно бранителят трябваше да се погрижи за нея. Чибота овладя, финтира Албентоса и сервира кълбото на Икоко, който обаче от няколко метра на чиста позиция стреля в аут през Мазику. В 68-ата минута Моци препъна Соу пред пеналта, но румънецът не получи жълт картон и при третия си фаул срещу гамбиеца. Тиаго застана зад топката и отправи добър удар, но Пламен Илиев се намеси отлично и отрази в корнер. Последва дълъг период без опасности, докато в 85-ата минута Соу не стреля неточно с глава след центриране на Пинто. Скоро след това португалецът на свой ред шутира от дистанция, но в аут. В добавеното време пък Лудогорец отправи едва втория си удар в срещата - чрез Форстър от фаул, но и той не попадна в очертанията на вратата. Така на Бусато не му се наложи нито веднъж да прави спасяване.
Лудогорец задържа аванса си от 7 точки пред Левски, докато ЦСКА остава на 2 от третия Локо Пд. Всичко около първото място изглежда предопределено.
Червените продължиха черната си серия срещу разградчани, без победа са срещу тях в 13 поредни шампионатни домакинства. Този път дори не можаха да създадат и чисто голово положение.
Светлият лъч в представянето на домакините дойде от изявите на 19-годишния Валентин Антов.