в днешния брой ЦСКА матира Черно море с късни голове

ЦСКА матира Черно море с късни голове

06-11-2019 Тема спорт

ЦСКА записа втора поредна победа като гост, след като надделя над Черно море с 2:0. До 88-ата минута резултатът бе равен, но голове на резервата Малинов и Али Соу осигуриха трите точки на червените. Двамата се разписаха след отлични асистенции на Пинто и Антов. Между попаденията стражът на армейците Бусато се отличи с блестящо спасяване срещу Иса.
Двубоят се оживи чак в последните минути. Все пак ЦСКА стоеше по-добре на терена, а Черно море отправи единствения си удар в срещата в добавеното време. С успеха армейците се доближиха поне временно на 5 точки от втория Локо Пд и на 4 от третия Левски.
По двата състава нямаше големи изненади, като Милош Крушчич бе решил да запази 11-те от успеха с 4:0 над Етър. Малинов остана на пейката, а Кери не беше в групата.
Първото полувреме бе слабо и за двата отбора, най-вече в офанзивен план. Бракът в играта бе много голям, като нямаше повече от 3 точни паса в противниковите половини. Често беше по-интересно да се гледат емоционалните реакции на Крушчич, който се ядосваше, подскачаше и ръкомахаше, а след почивката даже си хвърли костюма на земята. Едва към края на първата част ЦСКА понатисна и създаде две опасности, като Пинто удари и греда с удар от дистанция. Общо изстрелите до почивката бяха 4 и всичките за армейците. Черно море така и не създаде нещо пред Бусато, като разчиташе на предпазливи действия. Докъм 40-ата минута варненци не оставяха пространства на ЦСКА, но после се пропукаха.
В 18-ата халфът на Черно море Андраде, който тъкмо се завърна след травма, отново се контузи и бе заменен принудително от Емил Янчев. В 22-ата беше отправен първият удар в срещата, като Пинто си пробва мерника от разстояние, но не застраши Митрович. В 30-ата реферът Николай Йорданов вдигна скандален жълт картон на Соу. Нападателят беше задържан за фланелката и повален от Хантакиас пред наказателното поле на домакините, но сигнал за нарушение не последва, а вместо това Соу бе декориран в жълто за протест.
В самия край ЦСКА стигна до две добри ситуации. В 45-ата минута Евандро получи на изгодна позиция сам в наказателното поле, но стреля доста над вратата. В добавеното време пък Пинто отправи плътен изстрел от дистанция, но в гредата.
След почивката ситуацията дълго време не се променяше. Действията бяха позиционни и равностойни. Първият удар през втората част беше чак в 68-ата минута, когато Мазику проби през средата на терена, но стреля над вратата. В 73-ата Пинто опита нов шут от дистанция, но Митрович отрази. В заключителните минути стана много интересно, а важна роля изиграха резервите Малинов, както и Жеферсон, който се включи доста солидно. В 80-ата минута Албентоса стреля с глава след центриране на Занев от фаул, но Митрович отрази в корнер. Това беше първият ъглов удар на ЦСКА в мача! В 83-ата Минчев изскочи в наказателното поле, но Бусато излезе напред и улови пред него. В 88-ата армейците разиграха страхотно и стигнаха до гол. Жеферсон задържа топката в опасна зона пред пеналта, след което подаде към Пинто, а португалецът с едно докосване изведе Малинов сам срещу вратаря. Родният халф завърши отлично атаката с левия крак по земя за 1:0.
В добавеното време Черно море изпусна златна възможност с първия си удар в срещата, като Бусато направи силно спасяване с една ръка срещу Иса. А малко след това Антов изведе Соу отляво, той залъга Янчев и с прецизен удар реализира за 2:0. Така ЦСКА завърши мача по отличен начин.