в днешния брой ЦСКА намали оборотите

ЦСКА намали оборотите

11-02-2018 Тема спорт

ЦСКА обърна Царско село на „Армията” с 2:1 в последната си зимна контрола. Червените изиграха срещата лежерно и при ниско темпо и във втори пореден спаринг след този с Тянжин (1:1) намалиха оборотите. Срещата премина при висок интерес, като около 3000 зрители заеха места на стадиона.
Резултатът бе открит след нов гаф на вратаря на ЦСКА Черниаускас, който подари топката на Светослав Диков и голмайсторът на втородивизионния тим реализира. През второто полувреме Каранга изравни, а само 15 секунди след дебютната си поява на „Армията” новото попълнение Бланко оформи крайното 2:1 за ЦСКА.
Червените имаха пълен контрол върху срещата, като съперникът им на практика не създаде голова ситуация. Домакините обаче рядко стигаха до положения и не се понравиха с представянето си. Поради леки оплаквания спаринга пропуснаха Манолев, Десподов и Малинов.
Още в 7-ата минута ЦСКА организира добра атака и бе много близо до гола. Жеферсон центрира отляво, Каранга свали с глава за Енрике, който овладя отлично топката между двама бранители и намери Алберг. Холандецът ??утира от движение от 12 метра, но на сантиметри покрай вратата в аут. В 24-ата минута Дюлгеров се включи в атака и центрира отдясно, като Каранга нанесе опасен, но неточен удар с глава. Малко след това и Лое ??утира в аут от добра позиция в наказателното поле, а Каранга стреля над вратата след пас на Енрике.
Така се стигна до 33-ата минута, когато Царско село поведе от наглед безобидна ситуация. Чорбаджийски върна топката към Черниаускас, който тръгна да му я връща, но вместо това я прати в краката на нападателя Диков. Той финтира вратаря, преодоля и върналия се Бодуров и пусна по земя в мрежата - 1:0. Публиката аплодира изпълнението, а впоследствие иронично ръкопляска??е на Черниаускас при негови подавания с крак. В тази ситуация за пореден път си пролича техническата несръчност на литовския вратар.
В 39-ата минута Жеферсон отново се включи в предни позиции и центрира в наказателното поле. Там Дюлгеров отправи хубав удар с глава, но на метър в аут. В 42-ата пък Ха??ев изчисти пред Каранга след центриране на Алберг от фаул. В ситуацията вратарят Димитров отклони топката в напречната греда и в корнер.
На почивката Стамен Белчев не извър??и нито една промяна в състава. През втората част ЦСКА игра още по-лежерно и въпреки че вкара два гола, има??е по-малко ситуации, отколкото през първото полувреме. Червените изравниха в 52-ата минута, когато Александър Георгиев центрира отдясно, а резервният страж Павел Здравков боксира към Алберг. Той подаде на Каранга, бразилецът надскочи вратаря и отправи удар с глава, като топката премина голлинията за 1:1. Царско село има??е претенции за фаул в атака на нападателя, но реферът Никола Попов ги подмина. Това бе трети гол в контролите на Каранга.
В 62-ата минута Алберг отправи силен ??ут от движение от въздуха, но топката излезе в аут. В 66-ата пък Стойчо Атанасов изведе с пас по земя Каранга в наказателното поле, бразилецът си нагласи топката на левия крак и ??утира, но в тялото на вратаря. В 75-ата Каранга бе заменен от Бланко. Веднага след това ЦСКА проведе добра атака, при която Алберг изведе Тиаго на левия фланг. Португалецът подаде остро по земя и влезлият 15 секунди по-рано Бланко засече от 2-3 метра за 2:1.
До края на срещата двата отбора не създадоха други опасности. Така ЦСКА завър??и контролите с 3 победи и 3 равенства при 13:2 голова разлика.