в днешния брой ЦСКА отброи до 6

ЦСКА отброи до 6

01-03-2017 Тема спорт

ЦСКА постигна шестата си поредна победа в родното първенство. Армейците удариха шампионите от Добруджа с 3:1 гейма пред около 1000 зрители в зала „Добротица” и продължиха марша си преди старта на плейофите. Селекцията на Сашо Попов се справи с домакините, въпреки че бе без водещия си двигател Смилен Мляков, който се оплаква от проблем с коляното. На пейката остана и друг ветеран – капитанът Ивайло Стефанов. Това обаче не попречи на червените да постигнат шестата си поредна победа в шампионата и да увеличат още дистанцията спрямо следващите ги в подреждането.
Очакванията бяха ЦСКА да подходи по-лежерно към срещата, предвид, че вече си бе осигурил първото място в редовния сезон. Вместо това обаче гостите показаха голямо желание за победа и висок морал, наказвайки претенциите на състава на Мирослав Живков.
В другата среща, която се очакваше с огромен интерес, Нефтохимик удари Монтана с 3:1 гейма в Бургас. Двубоят предостави страхотни емоции на феновете, като гостите могат да съжаляват, че не го вкараха в тайбрек. Съставът на Петър Дочев стигна до обрат, измъквайки четвъртата част от наглед невъзможна ситуация. Нафтата изоставаше с 4 точки в края на гейма, но след като отрази два геймбола, успя да изравни резултата. Последва страхотна размяна, но нервите на домакините се оказаха по-здрави и в крайна сметка те измъкнаха победата след 33:31.
По този начин Нефтохимик постигна 10-ата си поредна победа в Суперлигата, която изравни бургазлии по брой успехи именно с Монтана. Нафтата обаче трябва да разчита на чудо, за да изхвърли състава на Даниел Пеев от тройката, тъй като монтанци играят със Славия у дома в последния кръг на 10 март. Това означава, че звездната селекция на Дочев ще се надява на поражение на Добруджа при визитата на Левски по същото време, както разбира се и на свой успех над Черно море във Варна, за да завърши трети.

ДОБРУДЖА – ЦСКА 1:3
(19:25, 25:21, 22:25, 21:25)
ДОБРУДЖА: Лапков, Маринков, Димитров, Петков, Ж. Георгиев, Грозданов (Христов-либеро)
ЦСКА: Шекерджиев, Цветанов, Я. Георгиев, Крачев, К. Георгиев, В. Станков (Божилов-либеро, Т. Костов)
Съдии: Митев, Марев