в днешния брой ЦСКА отново е в играта

ЦСКА отново е в играта

05-05-2019 Тема спорт

ЦСКА успя да постигне важна победа с 3:1 над Черно море и отново е в играта за шампионската титла, доближавайки се на три точки зад Лудогорец. Мачът във Варна беше първи за новия треньор на "червените" Добри Митов, който зае мястото на напусналия клуба Любослав Пенев. До Митов на пейката днес беше Люпко Петрович, който заедно с Димитър Пенев са в ролята на консултанти.

"Червените" откриха резултата във Варна след страхотен гол на Тиаго в 33-ата минута, а Едвин Джеси удвои в 52-ата минута. В 66-ата Васил Панайотов намали, но бързо след това Али Соу също отбеляза и подпечата победата на ЦСКА.

Със смяната на треньора дойдоха и промените при "армейците". Сред титулярите се завърнаха Божидар Чорбаджийски, Жеферсон и Едвин Джеси. Тримата бяха със статут на резерви при Любослав Пенев, но Митов и консултантите му решиха да им се доверят днес.

Winbet - победата е емоция! (18+)

С победата ЦСКА успя да сложи край на лошата серия от четири поредни срещи без успех. За последно "армейците" спечелиха три точки срещу Берое на 13 април - 2:0, след което последва отпадането от Ботев (2:3 и 3:3), както и равенството 0:0 с Левски и поражението от "канарчетата" с 0:2 за първенството. Смяната на треньора се оказа с положителен ефект и ЦСКА отново се размечта за шампионската титла.