15-05-2018 ЦСКА победи резервите на Левски в лудо дерби за финал

ЦСКА победи резервите на Левски в лудо дерби за финал

15-05-2018 Тема спорт

ЦСКА победи Левски с 3:2 в един рядко луд мач по на??ите стадиони. Така "червените" вече са на 17 точки пред вечния си съперник, който ще трябва да се бори за третото място и участие в Европа.

Дъжд, липса на сериозна интрига за единия отбор и обидно малко публика. Така започна петото дерби между ЦСКА и Левски за тази пролет, благодарение на малоумния формат на българското футболно първенство. На трибуните няма??е повече от 7000 зрители.
Стана обаче великолепен мач!
"Сините" на практика играеха с втория си състав заради големия брой контузени и наказани играчи. Като титуляр запобчна дори 16-годи??ният Томислав папазов. На този фон очаквано в първите минути "червените" установиха известно преимущество.

В 9-та минута Митрев отби силен удар на Десподов от фаул, близо до вратата отдясно. Нов фаул в опасна близост до Митрев спечелиха "червените" в 13-та минута, но Десподов стреля в стената. Логичното се случи в 19-та минута, когато след гре??ка в защитата удар на Енрике намери вратата на "сините" - 1:0 за ЦСКА.

В 29-та минута Митрев отрази удар на Енрике, а натискът на "червените" продължава??е. Все пак и Левски опита да зстра??и вратата на ЦСКА, като това стана едва в 31-та минута и не донесе нищо. Малко след това чудесен пробив на Енрике намери Манолев, но той стреля над вратата.

Но! Футболът е коварна игра и при безумна гре??ка на защитата на ЦСКА /пак на прехваления Чорбаджийски/ изведе Паулиньо сам срещу Черниаускас и той изравни. Това бе??е първият удар на Левски към вратата на съперника в мача. След това Митрев отрази сигурен гол, след удар на Десподов. После пък отрази много силен удар на Тиаго.

В крайна сметка първата част завър??и при равенство 1:1, въпреки превъзходството на ЦСКА.

Нова порция възможности за гол имаха "червените" в началото на второто полувреме, но първо Митрев изби, а след това последва неточен удар. ЦСКА на практика играе??е с фал??ив централен нападател, като тази роля бе за Десподов. Станислав Манолев се контузи и бе сменен от Хеан Бланко.
?? отново логика в мача. В 56-та минута след пробив на Енрике топката стигна до Кристиян Малинов, който я прати във вратата - 2:1 за ЦСКА. В 61-та минута Николай Бодуров се намеси ре??ително и изчисти топката пред вратата на ЦСКА. Забеляза се съживяване в играта на Левски, предвид повторното изоставане в резултата.
Левски има??е възможност да изравни в 72-та минута, но удар на Прохазка срещна страничната греда. Това обаче стана в 78-та минута, когато след корнер Станислав Костов вкара хубав гол за равенството 2:2. ??грата се отвори и има??е изобилие от положения и пред двете врати през второто полувреме.

Левски дори може??е да поведе, но в 82-та минута Кабрал стреля неточно от съмнително положениа за засада. Пропускът на мача обаче бе??е в 84-та минута! Кирил Десподов излезе сам срещу вратаря, преодоля го и пропусна стопроцентов гол.

Няма??е про??ка обаче в 89-та минута, когато след подаване на Десподов, Пинто пролбута топката между краката на Митрев - 3:2 за "червените". Това бе??е всичко и ЦСКА заслужено успя да спечели лудия мач.

Голмайстори 0:1 Енрике /19/, 1:1 Паулиньо /38/, 1:2 Малинов / 57/, 2:2 Костов / 81/, 2:3 Пинто /89/