в днешния брой ЦСКА продължава без грешка в плейофите

ЦСКА продължава без грешка в плейофите

14-04-2017 Виктор ГЕЦОВ

ЦСКА победи Локо Пд с 2:1 на „Лаута” в нервен мач с много скандали. Головете за червените вкараха Бодуров и Кулма, а Бакалов се разписа за домакините. В 37-ата минута червен картон получи Умарбаев, а малко по-късно такъв бе спестен на Симао.
Локо бе воден от Иван Маринов-Маслара, макар като треньор да бе записан Стоян Колев. Под рамката бе Пиргов, който замени Ясен Ел Харуби.
Стамен Белчев пък избра Кубемба за върха на атаката, а Кулма и Десподов нападаха по фланговете. Очаквано Рафа Перес замени наказания капитан Чорбаджийски в центъра на защитата. С лентата излезе Манолев.
Първото полувреме премина оспорвано, като ЦСКА владееше играта, атакуваше по-често и по-опасно, но не съумя да наложи значително превъзходство. Гостите пресираха високо и Локо трудно изнасяше топката и имаше само една опасна атака и тя завърши с гол.
Още в 19-ата секунда Кулма пусна към Кубемба в наказателното поле, но неговият удар бе блокиран. В 11-ата минута ЦСКА поведе след заучено изпълнение от фаул. Десподов центрира отдясно и непокритият Бодуров с хубав диагонален удар с глава към далечния ъгъл преодоля Пиргов, който само докосна кълбото. Това бе първи гол на бранителя с червения екип.
Армейците обаче не успяха да развият аванса си. В 22-ата минута Бодуров можеше да вкара втори гол, след като отправи силен шут от 25 метра, но топката се отби в десния стълб. След това Педро на два пъти трябваше да даде извеждащи пасове към свои съотборници, които бяха на чисти позиции, но сбърка при подаванията си и така ЦСКА пропусна нови добри ситуации.
Така се стигна до 36-ата минута, когато Локо изравни след поредната груба грешка на Рафа Перес. Колумбиецът тръгна да финтира Камбуров, но вместо това сбърка и нападателят му отне. Последва извеждащ пас към Бакалов, който останал сам срещу Китанов го преодоля с лекота след удар по земята - 1:1.
Играта още не бе подновена, когато Локо остана с 10 човека на терена. Умарбаев и Симао влязоха в спор помежду си, при което португалецът се срина на земята, държейки се за лицето. Ситуацията се разигра пред рефера Станислав Ставров, който директно вдигна червен картон на Умарбаев с мотив „удар без топка”. Изгонването бе бурно оспорвано от играчи и треньори на Локо. При разправиите Симао получи жълт картон, а малко след това Ставров му спести втори такъв и респективно червен - халфът фаулира грубо Кики, но реферът не го декорира.
След почивката ЦСКА продължи да пропуска много изгодни ситуации. Чисти положения пропиля Педро на два пъти след пасове на Манолев. Перес от 3 метра не успя да уцели топката, а Кулма и Меркадо стреляха неточно.
В 71-ата минута обаче Кулма най-после счупи каръка - и на отбора, и на своята 14-часова „суха серия”. Той получи пас от Кубемба и с много прецизен удар от дъгата пред наказателното поле простреля Пиргов - 2:1 за ЦСКА.
До края играещият дълго време с човек по-малко Локомотив нямаше сили да промени резултата и така червените спечелиха и втория си мач от плейофната фаза на първенството.