в днешния брой ЦСКА се пропука в шести пореден мач

ЦСКА се пропука в шести пореден мач

17-04-2017 Виктор ГЕЦОВ

Бодуров стана 16-ият вкарал за армейците, разписа се за 4-ти клубен отбор

• Николай Бодуров стана 16-ият различен голмайстор на ЦСКА в шампионата. Той е 6-ият българин, който се разписва. 25 от попаденията са на иностранци, а 15 - на българи.
• Бодуров също така се разписа с екипа на 4-ти различен клубен отбор. Той има 1 гол в елита за Пирин Благоевград, 8 за Литекс, 1 за Фулъм в Чемпиъншип и сега за ЦСКА. Бранителят също така има едно попадение за националния отбор - при загубата с 1:2 от Норвегия.
• Червените вкараха за 40-и път в Първа лига този сезон едва в 28-ия кръг, или бележат по само 1,43 попадения средно на мач.
• Армейците допуснаха гол в 6 поредни срещи в елита за първи път от почти 7 години насам! Тимът бе преодолян от Левски (1:2), Монтана (2:1), Локо Пд (1:1), Лудогорец (0:2), Черно море (3:1) и отново Локо Пд (2:1). Последната толкова дълга серия датира от периода 24 април 2010 г. - 14 август 2010 г. Тогава ЦСКА инкасира попадения в 7 поредни срещи - от Славия (3:1), Локо Сф (5:1), Черно море (2:2), Черноморец (0:2), Левски (0:1), пак Черноморец (1:2) и Видима-Раковски (2:2).
• Кевин Кубемба не се разписа, но за първи път участва в попадение, откакто е в ЦСКА, след като асистира на Густаво Кулма. За това му бяха необходими 442 минути.
• Кулма сложи край на сухата си серия след 851 минути, или малко над 14 часа! Колумбиецът се затвърди като водещ голмайстор на отбора в елита с 6-ото си попадение.
• С 2:1 над Локо Пд ЦСКА прекрати поредицата си от 7 мача без победа срещу пловдивски съперници в Първа лига. По време на нея армейците записаха 4 ремита и 3 загуби.
• 23 от головете на ЦСКА през сезона са вкарани с десния крак, тези с глава са 9, а с левия крак - 8.
• Голът на Бодуров на „Лаута” бе първият за ЦСКА след статично положение през пролетта.
• Попаденията на ЦСКА през първото полувреме са 13, а след почивката - 27.
• Рубен Пинто отправи на „Лаута” 21-вия си удар извън наказателното поле, от които нито един не спря в мрежата
• Армейците продължават да са със стопроцентов актив този сезон в срещите, които са ръководени от съдията Станислав Ставров - 4 от 4. Червените победиха Берое (4:0), Славия (1:0), Монтана (2:1) и сега Локо Пд (2:1).

ИГРАЧИТЕ НА ЦСКА В ПЪРВА ЛИГА - 2016/17 Г.
Красимир СТАНОЕВ 1 12 - - - -

Легенда: М. – мачове, Мин. – минути, Г. – вкарани/допуснати голове, А. – асистенции, ЖК – жълти картони, ЧК – червени картони, СР. ОЦ. – средна оценка на „Тема Спорт”
Заб.: * Вече не е в отбора.