в днешния брой ЦСКА се развихри за 5:0

ЦСКА се развихри за 5:0

13-07-2020 Тема спорт

ЦСКА разкова абоната си Берое с 5:0 на "Армията" и си подпечата директната квота за Лига Европа. Така в последния кръг армейците записаха най-убедителната си победа този сезон. Те подкараха съперника още от 4-ата минута с гол на Евандро. Малко след това Антов с дебютното си попадение удвои. След почивката Тиаго се разписа на два пъти, веднъж от дузпа, а и Соу се включи в голеадата. Тиаго добави и 2 асистенции. Армейците за 4-ти пореден сезон завършиха втори - неизменно след завръщането си в елита. Берое пък остана 6-ти.
Преди началото ЦСКА и Берое зарадваха рожденика Димитър Пенев с няколко подаръка по случай 75-годишнината му. Армейците връчиха и плакети на Пинто и Джеси, които напускат клуба. Извън 11-те на армейците остана Пинто, заради което Антов започна като опорен халф, а Гълъбов - като централен защитник. Впоследствие Пинто се появи за последен, 106-ти, път с червения екип в елита, а Джеси също поигра в края.
ЦСКА поведе в 4-ата минута и предреши развоя на срещата. Тиаго, макар и след лек рикошет, насочи топката към Евандро. Той пое кълбото с десния крак, с което елиминира Фуртадо и с плътен удар с левия в близкия ъгъл на стража Ганев реализира за 1:0.
В 7-ата армейците изпуснаха чиста ситуация за втори гол. Соу свали с глава за Кери, който се измъкна от Крум Стоянов, но стреля много неточно от отлична позиция с по-слабия си десен крак. Един от редките моменти на опасност пред Бусато бе в 17-ата минута. След грешка на Занев Берое разви контра, при която обаче Йосипович нанесе слаб удар от доста добра позиция. В 24-ата ЦСКА удвои след контра. Тиаго напредна и намери Антов отляво. Той финтира Георги Ангелов и с удар по земя с десния крак матира Ганев за 2:0. Това бе дебютен гол на Антов, а Тиаго се отличи с втора асистенция в мача.
Най-добрата възможност на Берое за попадение през първата част пък бе от фаул. В 34-ата минута капитанът в тази среща Иван Минчев стреля опасно, но Бусато отрази в корнер.
На полувремето Херо включи Никола Маринов за сметка на Крум Стоянов, но след само 2 минути игра юношата се контузи и на негов ред влезе дебютантът Георги Маджаров. Съпротивителните сили на Берое бързо се изчерпиха и заралии свалиха гарда. В 63-ата минута след грешка на Мезаг ЦСКА организира контра, при която Соу стреля с левия крак, но до гредата в аут. В 65-ата пък след центриране на Минчев от фаул се стигна до опасен удар с глава на Макута, но също неточен. В 68-ата обаче всичко свърши. Антов подаде за Соу, а той се измъкна мощно покрай Октавио и Мезаг и остана сам срещу вратаря. Ганев излезе и повали гамбиеца - дузпа. Зад бялата точка застана Тиаго, който с прекрасен шут под гредата в десния ъгъл на вратаря реализира за 3:0.
Оттам ЦСКА се забавляваше. В 72-ата минута Евандро напредна отляво и сервира на Пинто, който обаче от 20 метра стреля над вратата. Но в 77-ата червените реализираха за 4-ти път след отлична комбинация - Пинто изведе Енрике отдясно, а той поднесе на тепсия за Тиаго, който отблизо прати в опразнената врата за 4:0.
В 81-ата и Соу се разписа - той получи на скорост топката от Джеси, завъртя се около Маджаров и с левия крак прониза Ганев за 5:0.