в днешния брой ЦСКА се развихри за 6:2 над Ботев в Коматево

ЦСКА се развихри за 6:2 над Ботев в Коматево

30-07-2017 Виктор ГЕЦОВ

ЦСКА изби напрежението с разгром над Ботев - 6:2 в Коматево. С хеттрик блесна бразилецът Фернандо Каранга, който бе над всички на терена. Два гола вкара Кирил Десподов, а със страхотен шут се разписа и португалецът Тиаго Родригес. Пловдивчани доиграха срещата с 9 души след червен картон на Йордан Минев в 54-ата минута и контузия на Виана в 76-ата при изчерпани резерви.
ЦСКА изигра много силен мач и създаде една дузина ситуации пред вратата на Ботев. Армейците действаха много мощно и разнообразно в атака.
Николай Киров очаквано остави Неделев извън групата, а Косоко бе на пейката.
Стамен Белчев пък проведе успешна шокова терапия, като направи 5 промени спрямо загубата от Лудогорец (0:1). Под рамката официален дебют записа Черниаускас. Дюлгеров бе десен бек, а Манолев дясно крило и се справи доста добре на този пост. Пинто се завърна сред титулярите след контузия, а Тиаго Родригес за първи път бе сред стартовите 11 и действаше успешно зад нападателя.
Началните десетина минути бяха равностойни, като на терена преобладаваше битката. Юлиано с далечен удар в 9-ата минута прати на сантиметри покрай гредата в аут. В 13-ата минута ЦСКА откри резултата. Манолев направи страхотен близо 50-метров рейд по дясното крило и подаде по земя в наказателното поле. Димов тръгна да избива с крак, при което отклони топката към Каранга. Бразилецът стреля точно от движение с десния крак за 1:0.
120 секунди по-късно ЦСКА пак прати кълбото в мрежата, но гол не бе зачетен заради засада на Каранга.
В 16-ата минута Тиаго Родригес стигна до топката след лошо изчистване на Минев, като си поведе с глава, но стреля по диагонала в аут. В 22-ата ЦСКА удари и греда. Дюлгеров шутира с външната част на крака от дистанция, но кълбото кацна върху напречната греда и излезе в аут.
Малко по-късно Ботев стигна до втори удар, отново чрез Юлиано и пак от дистанция, но Черниаускас изби. Секунди по-късно Каранга отново прати топката в мрежата, но за втори път гол не бе зачетен поради вдигната засада.
В 29-ата минута ЦСКА удвои. Пинто прати дълъг пас към наказателното поле, Каранга се пребори с двама бранители във въздуха и топката бе отклонена към Тиаго Родригес. Португалецът без колебание отправи мощен шут от воле, с който разстреля Чворович - 2:0. Прекрасен гол.
В 39-ата минута Ботев намали изоставането си след корнер. В наказателното поле се получи сблъсък с Антон Недялков, който претендираше за фаул, но такъв не бе отсъден. Оттам Виана шутира, Черниаускас изби, а Балтанов отблизо направи добавки и прати кълбото в мрежата за 2:1.
В края на първата част Каранга изпусна с глава, а след това бе препънат и задържан за гащетата от Терзиев в наказателното поле. Основания за отсъждане на дузпа имаше, но реферът Валентин Железов не маркира нарушение.
През второто полувреме ЦСКА затвърди превъзходството си и стигна до разгромен успех. В 54-ата минута Йордан Минев фаулира откъсващия се отдясно Манолев, заради което му бе вдигнат жълт картон. Бранителят репликира съдията и бе изгонен. В 60-ата минута Манолев изработи дузпа, след като бе фаулиран от резервата Тасев. Каранга застана зад бялата точка и със силен удар в левия ъгъл на Чворович вкара втория си гол - 3:1 за ЦСКА.
В 69-ата минута армейците окончателно довършиха Ботев. Игралият на ниво Родригес центрира отляво, Димов се размина с топката, при което Каранга си я поведе и с десния крак реализира покрай Чворович за 4:1, с което оформи хеттрика си.
В 75-ата минута Ботев върна един гол след грешка на Бодуров при изнасянето на топката. Той подари кълбото на канарчетата, които направиха контра, завършена от Косоко отблизо след пас на Балтанов - 4:2.
Малко след това Виана получи контузия и бе изнесен на носилка и Ботев доигра срещата с 9 души, след като вече бе направил и трите си смени. А ЦСКА удари още два пъти. В 84-ата минута Манолев центрира отдясно, включилият се като резерва Десподов изпревари Терзиев и от движение технично преодоля Чворович за 5:2. В продължението пък Десподов получи от Недялков в наказателното поле, финтира отново Терзиев и от малък ъгъл с левия крак се разписа за крайното 6:2.