01-02-2020 ЦСКА с дубъл над Левски

ЦСКА с дубъл над Левски

01-02-2020 Тема спорт

ЦСКА постигна дубъл над вечния си съперник Левски през този сезон. Въпреки всички проблеми и раздялата с Теодор Тодоров и Симеон Александров армейците намериха начин да вземат три точки над сините, регистрирайки втора победа над тях в Суперлигата в настоящата кампания. Червените ликуваха с 3:1 в зала "Универсиада", като нанесоха второ поредно поражение на тима на Андрей Жеков. Успехът е пети за ЦСКА, с което тимът вече е на седма позиция.
Сините имаха превес привидно в началото на срещата, като се ориентираха по-добре в нападение. Няколко колебливи техни решения в атака, както и засилване на сервиса на червените обаче промениха развоя на събитията. След 16-ата точка ЦСКА започна да се чувства по-комфортно в "Универсиада", сведе грешките до минимум и напълно логично обърна резултата. Момчетата на Сашо Попов се възползваха от проблемите на посрещане от другата страна на мрежата и с добри изяви в защита взеха първата част за 25:19.
Домакините започнаха много по-концентрирано и уверено втория гейм. Те показаха отлични изяви в защита, като сервисът на Методи Ананиев разколеба посрещането на армейците. Това позволи на играчите на Андрей Жеков да отворят разлика при 9:4. Подобно на първата част обаче сините не се възползваха от колебанията и вместо да вземат лесно инициативата, сами позволиха с грешките си на 46-годишния Ивайло Стефанов и съотборниците му да се върнат при 15:15. След емоционален таймаут на Жеков играчите на Левски все пак се събудиха и не допуснаха обрат за 25:21.
Третата част се разви по доста сходен начин. Сините тръгнаха мощно с 4:0, но скоростно загубиха аванса си при 5:6. Армейците отговориха подобаващо на съперника си и ситуацията се завърза. Всичко това до 17:16 за ЦСКА, когато на сервис застана Делчо Раев. Домакините направиха серия от 4:0 благодарение на добрата организация на блок. Тимът на Попов обаче имаше отговор и на това, като изравни за 22:22. Със солидни изяви в защита ЦСКА обърна нещата в своя полза, а ас на Димитър Димитров сложи точка на спора за 27:25.
Двата отбора минаха в различни крайности в четвъртата част. Успехът на червените им вдъхна много самочувствие и те заиграха освободено и разкрепостено, с повече визия в атака. От другата страна сините така и не съумяха да се "рестартират" и още в самото начало гостите взеха преднина от 4 точки. Те поддържаха този аванс до заключителните минути, когато включилият се от пейката Трифон Лапков съживи своите и опита да ги поведе към обрат. Домакините намалиха изоставането до 16:18, но това се оказа и максимумът, който направиха, губейки отново инициативата, а оттам и срещата след 20:25.
Димитър Димитров се отличи с 20 точки (3 блока, 1 ас) за победата на ЦСКА, а Мартин Павлов наказа бившия си тим с 15 (4 блока). За Левски Гордан Люцканов записа 18 точки.