в днешния брой ЦСКА с нов много силен мач в Австрия

ЦСКА с нов много силен мач в Австрия

25-06-2017 Тема спорт

ЦСКА разказа играта на азербайджанския Карабах в последната си контрола в Австрия. Армейците победиха с 5:2, като не оставиха никакъв шанс на своя опонент, показвайки много силна игра в офанзивен план. С две попадения се отличи Каранга, по едно добавиха Малинов и Десподов, а бранител на Карабах си вкара и автогол. По този начин ЦСКА спечели всичките си 5 летни проверки, а представянето дотук е солидно доказателство за шампионските амбиции на отбора.
Стамен Белчев опита нов вариант на позицията зад нападателя. В тази зона стартира Малинов, но той и Симао си разменяха местата в хода на първата част. Белчев явно е доволен от триото Пинто-Симао-Малинов и търси начин, по който и тримата да са едновременно на терена.
Азербайджанският хегемон и редовен участник в групите на Лига Европа Карабах пък пусна комбинация между основни футболисти и такива, които получават по-рядко шансове, но не успя да се противопостави. Един от кондиционните треньори на тима е българинът Чудомир Чакъров.
ЦСКА изигра силно първо полувреме, в което доминираше, и реализира цели 4 гола. Армейците действаха много добре в офанзивен план, със скорост по фланговете и ефективност пред вратата. В началото обаче отново имаше моменти, в които отбраната губеше концентрация и след грешки на Бодуров и Чорбаджийски се стигна до 2 чисти положения за Карабах, които бяха изпуснати.
В 14-ата минута ЦСКА поведе. Каранга за пореден път в контролите пресира агресивно, отне чисто и се озова сам срещу вратаря Шахрудин. Бразилецът отправи прехвърлящ удар от границата на наказателното поле и матира стража за 1:0.
Секунди по-късно азерите отвърнаха с ново чисто положение, но нападател не успя да засече точно от 4-5 метра. Оттам до края на първата част ЦСКА не остави никакъв шанс на съперника. В 29-ата минута Малинов преодоля голямо пространство в средата на терена и изведе Десподов отдясно в наказателното поле. Крилото демонстрира висока скорост, настигна кълбото до аутлинията и пусна успоредно на вратата към Каранга. Преди да достигне до бразилеца обаче, Юнусадзе засече в собствената си мрежа за 2:0.
4 минути по-късно ЦСКА вече водеше класически. Недялков центрира по земя отляво и Малинов от движение с десния крак насочи отлично кълбото в левия ъгъл на вратаря за 3:0. Това бе трети гол за халфа в контролите, с което затвърди силното си представяне.
Малко преди края на първата част Недялков опита мерника си от дистанция с десния крак, но прати във външната страна на мрежата. В 44-ата обаче ЦСКА пак се разписа, по идентичен начин с третия си гол. Този път Меркадо подаде по земя отляво, но имаше и рикошет. Кълбото стигна до Десподов на точката на дузпата. Първият удар на крилото бе спасен, но топката се върна при него и от втория опит я прати в мрежата за 4:0.
На почивката единственият нов в ЦСКА Енрике Рафаел замени Малинов и бразилецът заигра като класически плеймейкър. Той отново показа много добра техника. В 47-ата минута Манолев направи скоростен пробив отдясно и центрира към Каранга, който стреля с глава, но намери тялото на стража. След това азерите наложиха около 10-минутен натиск, в който стигнаха до гол. В 54-ата минута Пинто сбърка пас в средата и последва светкавична контра. Рамазанов се пребори с Манолев и пусна технично покрай резервния вратар Слави Петров за 4:1.
Попадението само раздразни ЦСКА, който си върна инициативата и отново реализира. Това се случи в 59-ата минута, когато Меркадо надбяга бранител по лявото крило и подаде по земя към Каранга. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле с шпагат за 5:1.
След головата фиеста ЦСКА понамали оборотите и макар да продължи да контролира събитията, в 75-ата минута азерите се разписаха отново. Голмайсторът на тима Ндлову се пребори с Дюлгеров и с хубав удар с левия крак в близкия ъгъл на Петров реализира за 5:2.
В последните минути 16-годишният Валентин Антов се включи в 4-та поредна контрола, а армейците удържаха без проблем победата и в последната си проверка на австрийска земя.