11-05-2017 ЦСКА 1948 на финал  за Купата на АФЛ

ЦСКА 1948 на финал за Купата на АФЛ

11-05-2017 Тема спорт

Четвъртодивизионният ЦСКА 1948 се класира на финал за Купата на АФЛ, след като победи Литекс с 2:1 във Враца. Тимът от 4-а дивизия стигна до успеха след голове на капитана си Калоян Стефанов в края на първата част и Спас Спасов в началото на второто полувреме, а Методи Костов върна едно попадение за ловчанлии. В края на срещата пък настъпиха драматични моменти, като в 88-ата минута заради бавене на времето с втори жълт картон бе изгонен стражът на ЦСКА 1948 Деспотов.
Литекс натискаше, като пропиля куп положения, докато възпитаните на Валентин Илиев показаха висока ефективност пред гола. В битката за трофея четвъртодивизионният тим ще се изправи срещу Черноморец Балчик (лидер в Североизточната Трета лига).
Въпреки свободния вход на трибуните във Враца имаше едва 450 зрители. Първите 35 минути бяха изпълнени с много брак в действията и на двата отбора. Литекс бе по-активен, но не успяваше да завърши нападенията си. След 35-ата минута двубоят се отвори, а ловчанлии наложиха превъзходство. Първо Писаров не успя да засече топката на 3 метра от вратата, 60 секунди по-късно Курдов стреля с левия крак след центриране отдясно, но стражът Деспотов спаси сигурен гол. След това ЦСКА 1948 отговори. Първо Йоан Маринов шутира от 20 метра, но в ръцете на Вълков. А в 44-ата тимът изненадващо поведе с на практика първото си чисто положение. Спас Спасов направи хубав пробив отдясно между няколко играчи на Литекс и пусна прецизен извеждащ пас в наказателното поле. Там капитанът Калоян Стефанов се измъкна от отбраната и със силен удар сам срещу вратаря го матира - 1:0 за ЦСКА 1948.
Курдов можеше да изравни в продължението на първата част, но негов шут от фаул беше отразен в корнер от Деспотов.
След почивката ловчанлии продължиха да натискат, но и да грешат пред вратата, а ЦСКА 1948 отново се разписа. В 51-ата минута Курдов сервира топката на Руслан Иванов във вратарското поле, но той по чудо не реализира, след като ударът му бе избит в корнер от стража. Веднага след изпълнението Курдов прати в аут с глава.
В 54-ата минута Спас Спасов вкара втори гол с нов много добър свой пробив. Той получи пас с глава от свой съотборник, пое отляво, преодоля с лекота капитана на оранжевите Иван Иванов и останал сам срещу вратаря прати топката покрай него за 2:0.
Оттам до края Литекс играеше ва банк, но тимът пропускаше много. Два удара на Курдов бяха избити от Деспотов. В 78-ата минута ловчанлии все пак намалиха - Методи Костов излезе сам срещу вратаря отляво в наказателното поле и с диагонален удар реализира за 2:1.
Последната чиста възможност бе в 88-ата минута на Преслав Антонов, но той стреля в аут. Веднага след това вратарят на ЦСКА 1948 Деспотов бе изгонен с втори жълт картон заради бавене на времето. Тимът нямаше право на повече смени и под рамката застана Атанас Кръстев. Литекс опита да го преодолее след куп центрирания, но без резултат и така ЦСКА 1948 се класира на финал за Купата на Аматьорската футболна лига.

ЦСКА 1948 - ЛИТЕКС 2:1