в днешния брой Червена агония  за 1:0 в Бистрица

Червена агония за 1:0 в Бистрица

07-06-2020 Тема спорт

С големи мъки ЦСКА изкопчи победата в Бистрица - 1:0 над тоталния аутсайдер Витоша. Голът падна едва в 86-ата минута и бе дело на Евандро, който сложи край на 19-часовата си суша. Преди това Али Соу профука дузпа и чисто положение сам срещу вратаря и бе заменен още в 55-ата минута.
С успеха армейците изместиха Левски от третото място и са с по 49 точки с втория Локо Пд. Показаното в игрови план в навечерието на полуфинала за купата с Ботев Пд в сряда обаче е притеснително. В голяма част от мача с Витоша червените бяха безидейни в атака.
Преди началото на срещата паметта на рекордьора по мачове за ЦСКА в елита Борис Гаганелов бе почетена с минута мълчание и аплодисменти. В 5-ата минута публиката отново ръкопляска за него.
Първият четвърт час загатна какво очаква армейците. Те така и не успяваха да пробият бетона на съперника и да стигнат до чисто положение. В отделни периоди ЦСКА успяваше да понатисне Витоша, но през по-голямата част от времето атаката беше безидейна. Като се изключи дузпата, всички останали удари на армейците бяха извън наказателното поле!
В 12-ата минута Садула застана на пътя на Джеси, който падна в пеналта, но реферът Гидженов не отсъди дузпа. В 14-ата пък Турицов отправи първия точен изстрел, но твърде слабо, за да затрудни Кръстев. В 20-ата червените най-накрая изпотиха стража, като Белтраме си вдигна елегантно топката и отправи хубав шут с левия крак, но Кръстев отклони в корнер. В 23-ата ЦСКА все пак получи дузпа - Запро Динев задържа и повали Мазику. Зад бялата точка обаче застана Али Соу, който пропиля възможността. Още по неуверената засилка на гамбиеца си пролича, че е на път да изпусне, и това и се случи - стреля в средата на вратата и Кръстев улови.
Пропускът сякаш наля олово в краката на армейците и те се събудиха чак в 39-ата минута. Белтраме подаде на Малинов, който пое с гръб към вратата, обърна се покрай Бонев и стреля с левия крак, но в аут. В 41-ата пък Белтраме напредна, но стреля неточно от двайсетина метра. В края на първата част Кери шутира по земя от фаул, но също в аут. Така ЦСКА изпрати доста слабо полувреме.
През втората част картината на терена не се промени. Армейците продължаваха да се блъскат в стената на Витоша, който почти без изключение се бранеше стабилно. В 51-ата минута Али Соу профука стопроцентов шанс. Той получи топката от Мазику след тъч, подаде към Малинов, а халфът изведе Соу сам срещу вратаря. Гамбиецът обаче отигра слабо положението и ударът му по земя бе отразен от Кръстев. Пореден голям пропуск на Соу този сезон. Логичното се случи и скоро след това гамбиецът бе заменен от Ахмедов. В 65-ата минута Ахмед изпусна от малък ъгъл, а малко след това Енрике шутира неточно от добра позиция.
Агонията на ЦСКА приключи едва в 86-ата минута. Един от малкото, играли на ниво - Кери, центрира отляво, а Евандро от движение с глава разстреля Кръстев за 1:0. Така подобно на мачовете в началото на сезона бразилецът измъкна ЦСКА в тежък момент.