в днешния брой Червените биха за 10-и път  с един гол разлика при Белчев

Червените биха за 10-и път с един гол разлика при Белчев

10-03-2018 Виктор ГЕЦОВ

• ЦСКА спечели с 2:1 за 4-ти път под ръководството на Стамен Белчев. Победите на армейците с един гол разлика при хасковлията вече са 10, като 6 от тях са с по 1:0. Червените са записали общо 29 успеха при Белчев. Най-често отборът печели с 2:0 - 7 пъти, а в 6 случая - с 3:0.
6:0 - 1 път
• Белчев изведе отбора за 45-и път в елита, като балансът му е 29 победи, 12 равенства и 4 загуби. Белчев заема 10-о място по мачове начело на ЦСКА.
• Срещу Етър (2:1) играчите на ЦСКА не получиха нито един картон за 5-и път през този сезон. Последният такъв случай бе при 2:0 над Вито??а Б на 3 декември.
• 34 от головете на ЦСКА са с десен крак, 11 с глава, 7 с ляв крак, 2 с тяло, а има и 2 автогола.
• Армейците вече имат точно 30 гола през вторите полувремена срещу 26 преди почивката. Цели 12 от попаденията им са в заключителните 15 минути.
• В последните 5 мача, в които ЦСКА е стигал до гол, поне едно от попаденията е било между 76-ата и 90-ата минута - при 2:0 над Вито??а Б (Десподов в 88-ата), 6:0 над Берое (Тиаго в 77-ата и Манолев в 88-ата), 5:0 над Верея (Алберг 78-ата и Бланко в 89-ата), 2:0 над Дунав (Джеси в 90-ата) и сега с Етър в 86-ата на Енрике.
• Бланко е единственият от зимните попълнения, който е играл във всички 4 мача през пролетта. Той обаче е записал едва 46 минути, или по 11,5 средно на двубой. Джеси, Алберг и Жеферсон имат по 3 участия и общо поне 100 минути в тези срещи.
• Енрике се разписа за втори път през пролетта след 5:0 над Верея. През есента крилото няма??е гол.
• ЦСКА е вкарал поравно в домакинствата и гостуванията си - по 28 попадения.
• Рубен Пинто вече е португалецът с най-много ??ампионатни участия за армейците - 46 (27 през миналия и 19 през настоящия сезон). Халфът задмина крилото Жоао Паоло Брито, който има 45. Пинто дели 10-о място сред чужденците с най-много срещи за червените с македонеца Люпчо Марковски и бразилеца Жоао Карлос.
• Стойчо Атанасов записа асистенция и във второто си участие този сезон, след като подаде и при 6:1 над Вито??а през есента.