в днешния брой Червен екзекутор ще свири в Разград

Червен екзекутор ще свири в Разград

05-04-2018 Тема спорт

СК при БФС минира сблъсъка Лудогорец - ЦСКА в Разград утре от 17:00 часа. За главен съдия бе назначен Станислав Тодоров - реферът, който безцеремонно закла армейците на 3 ноември 2013 г. в двубой с Черно море на „Тича” (2:1 за варненци). За 41-годи??ния ??уменски арбитър това е първи наряд на мач на ЦСКА от 19 месеца насам. Последният му бе гостуването срещу Дунав в Разград на 11 септември 2016 г., спечелено от русенци с 2:0. Това прави назначението на Тодоров за възловия мач в петък крайно озадачаващо. Как е възможно рефер, който 19 месеца не е получавал наряд за мач на ЦСКА, да го сложат точно на този ключов двубой?! Работата не само че намирисва, но направо вони.
Шуменецът се запомня с абсолютно скандалните си действия на 3 ноември 2013 г., когато посича брутално ЦСКА на „Тича”. След този мач той не получава нов наряд за ??ампионатна среща на армейците в продължение на близо 3 години - до август 2016-а!
На „Тича” Тодоров измисли фаул и дузпа, от които варненци реализираха двете си попадения през първата част. След почивката отмени кристален гол на червените с измислена засада, не даде дузпа в тяхна полза за игра с ръка, а не санкционира и грубите действия на Черно море в отбрана. След мача гордо заяви, че съвестта му е чиста - така бил видял и така отсъдил.
Малко преди двубоя с варненци ЦСКА прави 6 поредни победи в елита, като последната от тях е гръмко 3:0 над Левски на 19 октомври 2013 г. Така преди мача с Черно море от 16-ия кръг ЦСКА е трети, само на 5 точки от Лудогорец. В същия кръг разградчани бият с 4:0 Славия у дома. ?? за глухите, и слепите е ясно кой има интерес от сечта срещу ЦСКА на „Тича”. Взети са всички мерки отборът да бъде спрян.
Тодоров е ръководил 25 мача на армейците в елита преди този срещу Черно море. След онзи сблъсък е назначаван само два пъти в ??ампионатни срещи на червените - при загубите с 0:1 от Верея в Стара Загора през август 2016 г. и 0:2 от Дунав също през есента на 2016 г.
За Тодоров това е второ назначение на сблъсък между ЦСКА и Лудогорец. Първото е на 1/16-финала реван?? за Купата на България на „Васил Левски” на 24 ноември 2012 г. Разградчани бият с 1:0, а Присо от ЦСКА е изгонен пресилено още в 18-ата минута. В 69-ата и Кайсара от гостите вижда червения цвят. Въпреки загубата ЦСКА се класира напред след победа с 2:1 в Разград в първия дуел.

Червените с равен и 4 загуби в
последните 5 срещи при рефера!

ЦСКА няма победа в последните си 5 ??ампионатни мача, които са ръководени от Станислав Тодоров! Армейците са с трагичен баланс - 1 равенство и 4 загуби при 1:7 голова разлика. Първата от тези срещи е домакинското поражение с 0:2 от Литекс на 2 март 2013 г. в първия пролетен кръг. След това - на 1 септември 2013-та, червените правят 0:0 с Ботев Пд у дома, а на 3 ноември 2013 г. идва ред и на сечта на „Тича” (загуба с 1:2 от Черно море). През миналия сезон Тодоров след дълга пауза отново ръководи мачове на ЦСКА - загубите във визитите на Верея (0:1) и Дунав (0:2) през есента на 2016 г.
Лудогорец пък е с баланс от 4 победи и 1 равенство при 16:5 голова разлика в последните си 5 ??ампионатни мача при този рефер.

КРАЙНО ЛЮБОП??ТНО

По следите на последните му четири назначения…

Станислав Тодоров ще свири за трети пореден път мач с участието на разградчани! А в хода на тази серия той бе??е назначен и за четвърти съдия на контролата България - Босна (0:1), играна в... Разград на 18 март. Мачът на националите бе??е ръководен от френска бригада, но Тодоров бе??е привикан за четвърти рефер.
Серията на ??уменския арбитър с участието на Лудогорец стартира на 18 март с гостуването на орлите срещу Етър на „??вайло”, спечелено от тях с 6:0. Следва пътуване на Тодоров до Разград за контролата на България с Босна на 23 март. А в последния кръг ръководи двубоя от Втора лига между Локо ГО и Лудогорец II (2:2) на 1 април. Сега Тодоров се завръща в Разград за Лудогорец - ЦСКА на 6 април.
??ма ли друг подобен случай рефер да ръководи 3 поредни мача на един клуб – два пъти на представителния му състав и веднъж на дублиращия?! ?? междувременно да бъде пратен в Разград за мач на националите?

ПОСЛЕДН??ТЕ 4 НАРЯДА НА ТОДОРОВ
18.03. 2018 ЕТЪР – ЛУДОГОРЕЦ 0:6 (главен съдия)
23.03. 2018 БЪЛГАР??Я – БОСНА 0:1 (четвъртия съдия в Разград)
01.04. 2018 ЛОКО ГО – ЛУДОГОРЕЦ II 2:2 (главен съдия)
06.04. 2018 ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА (главен съдия)

Столичани няколко пъти
са скачали срещу него

ЦСКА обяви след сечта на „Тича” през 2013 г., че не иска Станислав Тодоров повече да ръководи мач на отбора. В тази насока бе??е пусната декларация както от клуба, така и от фенклубове. След сблъсъка през ноември 2013 г. тогава??ният директор в ЦСКА ??во Котев пък заяви: „Не желаем този съдия да ни свири мачове. Знаехме какво ни чака още преди двубоя. Бяхме подготвени за разни сценарии и проработи най-ло??ият. След поредицата ни от успе??ни мачове и най-вече след победата над Левски (3:0 на 19 октомври 2013 г.) явно някои хора се упла??иха, че ЦСКА много бързо се възражда. Бе??е много добре измислено - ЦСКА да е във В група, да е ти??ина и спокойствие и да не пречи на никого”, каза тогава Котев. ??нтересното е, че точно по този път армейците минаха два сезона по-късно - през 2015/16...
ЦСКА отново скача на рефера Тодоров година след сечта на „Тича”. Тогава започва да се говори, че той ще бъде назначен на домакинството срещу Лудогорец на 22 ноември 2014 г. На 19 ноември първо клубът, а след това и феновете публикуват декларации, че не желаят никога повече този рефер да бъде назначаван на мач на ЦСКА и в крайна сметка нарядът е даден на Таско Тасков (1:1).
Червените скачат на Тодоров и през пролетта на 2010 г. след двубоя с Локо Пд (3:2) на „Армията”. ЦСКА повежда с 3:0, но ??уменският съдия свирва две дузпи за смърфовете, които Здравко Лазаров реализира в 37-ата и 55-ата минута. След мача един от собствениците на червените казва, че е крайно недоволен от съдийството и ще пусне жалба срещу Тодоров, като иска той повече да не ръководи срещи на ЦСКА.