в днешния брой Четирима от ЦСКА висят с картони

Четирима от ЦСКА висят с картони

15-05-2017 Тема спорт

Четирима играчи на ЦСКА ще трябва да внимават да не получат жълт картон в следващия шампионатен мач с Локо Пд тази сряда от 20:00 часа на „Армията”. Санкция на някой измежду Пинто, Кулма, Манолев и Бумал би означавала, че въпросният играч ще пропусне двубоя с Лудогорец в Разград в събота от 20:00 часа. С по 4 жълти картона висят Пинто и Кулма и при нов такъв те ще бъдат наказани за 1 среща. По-утежнено е положението на Манолев и Бумал - и двамата са видели жълтия цвят по 8 пъти. И ако получат нова санкция, правата им ще бъдат спрени за 2 мача. В случай че това стане точно срещу Локо Пд, те ще пропуснат и последното, 4-то вечно дерби за сезона, което е в кръга след Лудогорец - на 28 май (неделя) от 18:30 часа.
Вчера сутринта играчите на ЦСКА, взели участие срещу Черно море (1:0), проведоха възстановително занимание, а останалите имаха пълноценна тренировка. Отборът се прибра от Варна със самолет още в събота вечерта.

Симао титуляр и
срещу Локо Пд

Португалският халф Давид Симао почти сигурно ще започне като титуляр в 4-та поредна среща на ЦСКА. Очаква се той да намери място в стартовите 11 и срещу Локо Пд в сряда от 20:00 часа на „Армията”. Симао се намира в най-добрата си форма, откакто дойде в ЦСКА, която бе затвърдена и при гостуването на Черно море.
В стартовия състав тази сряда срещу Локо Пд най-вероятно ще се завърне Кирил Десподов. Той няма проблеми да играе цял мач, но в двубоя с Черно море Белчев предпочете да го използва от пейката, а Кулма и Меркадо нападаха по фланговете. Арсенио пък действаше зад нападателя Каранга. Десподов ще заеме мястото на един измежду Арсенио, Кулма и Меркадо.

ФАКТФАЙЛ
Армейците с
19 късни гола
и 19 греди

• ЦСКА продължава да е лидер по най-много удари, пратени в гредата - цели 19 в 32-та мача в Първа лига дотук. Изстрели на армейците срещнаха на два пъти напречния стълб срещу Черно море (1:0) - на Меркадо и Кубемба.
• Каранга е вкарал 3 от головете си с десния крак и 2 с глава. 4 от попаденията му са през второто полувреме и едно през първото.
• ЦСКА има 27 гола с десния крак, 11 с глава и 9 с левия крак.
• Армейците затвърдиха тенденцията да бележат най-често в последните 15 минути на мачовете. Те го направиха и срещу Черно море, когато Каранга бе точен в 81-ата. Така головете на ЦСКА в последния четвърт час вече са 19 от всички 47, или внушителните 40.5%.
• Червените бележат над два пъти по-често след почивката - 32 пъти срещу 15 през първите 45 минути.
• Кевин Кубемба пропусна срещу Черно море 7-о чисто положение. От общо 11 удара към вратите на съперниците нападателят не е вкарал нито веднъж и е единственото зимно попълнение без гол.
• Густаво Кулма и Рубен Пинто станаха 4-ият и 5-ият футболист на ЦСКА, записали поне 2000 минути в Първа лига този сезон. Колумбиецът вече има 2051, а португалецът - 2016. Лидер е Недялков с 2762, следван от Китанов с 2700 и Чорбаджийски с 2505.
• Станислав Манолев направи 3-ата си асистенция в шампионатните мачове на ЦСКА. Той има 22 участия, без вкаран гол.
• Червените не са губили извън София вече 7 поредни мача. За последно паднаха от Лудогорец в Разград (1:2) на 5 ноември. Оттогава ЦСКА има 5 успеха и 2 ремита в провинцията - 2:0 над Нефтохимик, 0:0 с Локо ГО, 2:0 над Черно море, 1:0 над Берое, 1:1 с Локо Пд, 2:1 с Локо Пд и сега 1:0 с Черно море. След двубоя с Лудогорец армейците имаха още три гостувания, но те бяха в София - 1:0 над Славия, 1:2 и 3:0 срещу Левски.