в днешния брой Чист старт за шампионите,  Тетевен не затрудни ЦСКА

Чист старт за шампионите, Тетевен не затрудни ЦСКА

18-03-2017 Тема спорт

Добруджа нанесе първия удар в предварително посочения за непредвидим сблъсък с Левски от 1/4-финалите на Суперлигата. Шампионите се справиха в много здрав и интересен двубой със сините след 3:0 гейма. Срещата обаче бе белязана от два спорни момента. Първият бе в края на откриващия гейм. При 24:23 Жулиен Георгиев атакува по блокадата, топката се върна към него и се отби в тялото му. Това обаче странно как не бе забелязано от реферите Митев и Йорданов. В резултат частта бе присъдена за домакините.
Развоят разколеба гостите, които не се представиха на ниво във втория гейм, но в третия те отново се върнаха в мача и бяха много близо до намаляване на дистанцията. Съставът на Петър Шопов водеше с две точки в края, но допусна обрат. Отборите се захапаха и след няколко размени атака в аут осигури победата на шампионите. Играчите на Левски имаха претенции и за тази ситуация, но повторението показа, че не е имало блокада. След края на двубоя от лагера на гостите обвиниха съдиите за загубата и отчетоха, че подобни отсъждания не е имало в тяхна полза в нито един от двубоите през сезона.
На другия полюс бе представянето на ЦСКА. Шампионът в редовния сезон отнесе без никакви затруднения Тетевен с 3:0 гейма. Около 200 зрители във „Васил Симов” станаха свидетели на лекия успех на своите любимци, които уверено гледат към полуфиналите в първенството. Двубоят ще се запомни и с благотворителната инициатива, в която се включиха армейците. Те поставиха кутии, в които се събираха средства за лечението на младо момиче. 19-годишната Александрина Кръстева страда от остра лимфобластна левкемия и се нуждае от спешна костно-мозъчна трансплантация. Сумата, необходима за лечението в клиника във Великобритания, е непосилна за семейството й. Събрани са 370 000 лева - нужни са още толкова. От болницата изискват цялата сума, за да започнат лечението на Алекс.